Elátkozott rossz döntés

TŐSÉR NORBERTTŐSÉR NORBERT
2009.02.09. 01:33
Címkék
Herczeg Miklós az osztrák ASV Nickelsdorfhoz szerződött, és a tartományi bajnokságban játszó csapattal a március 22-i, tavaszi rajtra készül. Noha a korábbi újpesti és győri csatár levezetésként futballozik odaát, a mérkőzéseken kívül hetente kétszer edzésre is átutazik a határmenti Miklóshalmára.

Az elmúlt néhány évben Her czeg Miklós kikerült a magyar labdarúgás rivaldafényéből: a tizenkétszeres válogatottról csupán annyit lehetett tudni, hogy a Lombard Pápa Termál FC-vel 2006-ban kiesett az élvonalból, ezzel lényegében befejeződött profi pályafutása. Később ugyan futballozott még az NB II Nyugati csoportjában szereplő Integrál-DAC-ban, majd az osztrák SC Ebergassingnál is, ám a nevét idehaza szinte teljesen elfelejtették – az újpesti szurkolók kivételével.

,,Ha önbizalomra van szükségem, kimegyek egy Újpest-mérkőzésre – kezdte Herczeg Miklós. – Mindig libabőrös leszek attól, ahogy a szurkolók fogadnak, ezt az élményt nem lehet megunni. Felemelő érzés a drukkerek szeretete, de ez elmondható a vezetőkkel kapcsolatban is, és bár jelenleg nem dolgozom a klubnál, talán a jövőben változik a helyzet.”

Érthető a lila-fehér szurkolók rajongása, hiszen Herczeg Miklós az 1997–1998-as szezonban – legeredményesebb újpesti labdarúgóként – 12 góllal segítette a klubot a mindmáig utolsó bajnoki címéhez. Herczeg a sikerek ellenére 1999 nyarán a Győri ETO-hoz szerződött, hogy aztán egy esztendő elteltével újfent a Megyeri úton futballozzon.

„Aztán másodszor is Győrbe igazoltam, s ez hiba volt – folytatta a csatár. – Kétségbeestem, mert éppen akkor került Újpestre a brazil Túlio, s kevesebb játéklehetőséget kaptam, majd az ETOtól visszautasíthatatlan ajánlat érkezett. De mint utóbb kiderült, ez csak álom volt. A következő évben rajtam kívül Baumgartner Attila, Böjte Attila és Sebők Zsolt is idő előtt távozott Győrből, hogy csak néhány nevet említsek. Ha nem hagyom ott másodszor is az Újpestet, talán még harminchárom évesen is az élvonalban futballozom.”

Panaszra azért így sincs oka, elvégre már 20 évesen bemutatkozhatott a magyar válogatottban, amelyben összesen tizenkétszer szerepelt, az NB I-ben pedig 309 bajnokin 60 gólig jutott. És ha már a csatár a megbánt győri szerződését említette, íme, még egy fordulópont pályafutásából: 1996 januárjában a Győri ETO FC kölcsönadta a Soproni LC-nek, majd márciusban megszerezte őt az Újpest, s júliusban már az atlantai olimpián szerepelhetett.

Legfrissebb hírek

Megvannak a panamai–angol és a horvát–ghánai meccs kezdőcsapatai

Foci vb 2026
16 perce

Kane, Saka és Rashford is kezd az angoloknál Panama ellen – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
22 perce

Egy angol már felemelte a vb-trófeát – fotó

Foci vb 2026
33 perce

Érkeznek a szurkolók a stadionba az angolok meccsére – fotók

Foci vb 2026
43 perce

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Kajak-kenu
53 perce

Szongoth Dománt draftolta a Buffalo Sabres!

Amerikai sportok
1 órája

Vert helyzetből nyertek a svédek Kecskeméten a női röplabda Európa-ligában

Röplabda
1 órája

Műugrás: Fehér Luca ezüstérmes toronyugrásban a budapesti junior Eb-n

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik