Berki túl az első akadályon

KOVÁCS ERIKAKOVÁCS ERIKA
2009.03.01. 01:25
Címkék

„Vagány srác” – mindössze ennyit mondott Kovács István edző a szombati szerbajnokságon tanítványa lólengésgyakorlata után.

Berki Krisztián valóban megérdemelte ezt a jelzőt mesterétől, hiszen múlt héten betegség miatt néhány napig nem edzett, ennek ellenére a budapesti Tornacsarnokban vállalta legújabb s legmagasabb kiinduló pontszámú gyakorlatát.

„A gyakorlat elején, az egykápás kombináció során már nem 360, hanem 720 fokos fordulatot teszek. Ez jól is sikerült, igaz, később két apróbb hiba becsúszott. Ennek ellenére elégedett vagyok, s bizakodom a szezont illetően, hiszen már most jobb formában érzem magam, mint tavaly decemberben, a világkupadöntőn” – mondta Berki.

Ugyanezt nem mondhatja el magáról Gál Róbert – a KSI SE versenyzője öt szeren indult, s csak korláton állhatott fel a dobogó harmadik fokára. A hármas szám másként volt jellemző Hetrovics Marcell szombati napjára: Puskás Jenő tanítványa ugyanis talajon, korláton és nyújtón is diadalmaskodott.

A hölgyeknél is akadt egy triplázó – Gombás Laura a gerenda kivételével az összes számban az első helyen végzett.

„Mind a négy szeren győzni szerettem volna, de nem vagyok csalódott, hogy nem sikerült. Fontosabb számomra, hogy felemás korláton végre összeállt a gyakorlatom, pedig az elmúlt hetekben az edzéseken nagyon szenvedtem ezen a szeren” – értékelt Gombás.

Gerendán Böczögő Dorina előzte meg Gombást, ám ez a siker nem tette boldoggá a békéscsabaiak versenyzőjét.

Böczögő másfél hónapja sérüléssel bajlódik – jobb alkarja fáj, és minden nagyobb terhelésre bedagad –, emiatt veszélybe került az Európa-bajnoki indulása. A milánói kontinensviadalt április 2. és 5. között rendezik meg, itt Böczögőnek ugrásban éremszerzési esélyei is lehetnének… Mivel azonban nem végez teljes értékű munkát, s az orvosok egyelőre nem is tudják megállapítani, mi okozhatja a fájdalmat, egyre valószínűbb, hogy Böczögő nem lesz ott Milánóban.

A férfiaknál a szakvezetőség szerenként meghatározott egy pontszámot, amelynek teljesítése esetén a tornász bekerül a milánói csapatba. A következő hónapban még négy olyan viadal lesz, amelyen erre módjuk lesz a versenyzőknek. Berki Krisztián és Hidvégi Vid lovon már túlszárnyalta a limitet, így ők minden bizonnyal utazhatnak Milánóba.

A nőknél a szombati szerbajnokság és a március 11-i csapatbajnokság után jelöli ki az indulókat Draskóczi Imre szövetségi kapitány.

Legfrissebb hírek

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
23 perce

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
31 perce

Videó: elképesztő hangulatban, összekapaszkodva ugrálva hagyták el a stadiont az argentinok

Foci vb 2026
47 perce

Rafik Belgalinál ifjabb algériai csak az ország első vb-meccsén szerzett gólt

Foci vb 2026
57 perce

Videó: hol van Ronaldo? – kérdezik az éneklő kolumbiai szurkolók

Foci vb 2026
1 órája

Videó: Messi, Kane, algériai–osztrák dráma – a csoportkör utolsó napjának 19 gólja egy helyen

Foci vb 2026
1 órája

Arnautovic és Kalajdzic is bekerült a rekordok könyvébe

Foci vb 2026
1 órája

Lionel Scaloni: Mindenkire szükségünk lehet

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik