Lehet, hogy vége a pályafutásának?

KOVÁCS ERIKAKOVÁCS ERIKA
2009.03.09. 23:51
Címkék
Nem indul Sebestyén Júlia a március végi Los Angeles-i kvalifikációs világbajnokságon, mert kiújult Achilles-ín sérülése. 2004 Európa-bajnoka az őszi pótkvalifikációs versenyen még megszerezheti az olimpiai kvótát a jövő évi vancouveri téli játékokra. Sebestyén helyett Pádár Bianka áll rajthoz Kaliforniában.

Nem indult zökkenőmentesen Sebestyén Júlia számára a most zajló szezon, hiszen az Európa-bajnok műkorcsolyázónak szeptemberben fájni kezdett a jobb lába, emiatt korcsolyacipőt sem húzhatott, s több versenyt is lemondott. Az orvosi diagnózis szerint Achilles-ín-sérülést szenvedett, ám a több hetes pihenés után úgy tűnt, felépült.

Mostanra kiderült, mégsem…

A januári, helsinki Európa-bajnokság után egy hét szünetet tartott a nyolcszoros magyar bajnok, s megkezdte a felkészülést a március végi Los Angeles-i világbajnokságra. Ám a jobb lába ismét fájni kezdett.

Nem volt más választásom – kezdte Sebestyén Júlia. – Nem tudtam edzeni, hiszen annyira fájt a lábam, hogy a korcsolyacipőt sem tudtam felhúzni, így pedig nem lett volna értelme elindulnom a világbajnokságon.

Történt valami vagy egyszerűen kiújult a sérülése?

Átélve az elmúlt heteket, azt hiszem, nem is gyógyult meg igazán. Ám az igaz, hogy néhány hete az egyik edzésen hatalmas fájdalmat éreztem, amikor egy Lutzból a jégre érkeztem. Utána kicsit jobb lett, rá tudtam állni a lábamra, és próbáltam elhitetni magammal, hogy nincsen semmi baj. Azután azonban állandósult a fájdalom.

Mit állapított meg az újabb orvosi vizsgálat?

A röntgen és az MR-vizsgálat hematómát, vagyis bevérzést mutatott ki, ami utalhat szalagszakadásra, vagy -sérülésre. Kaptam gyógyszereket, jártam fizikoterápiára, gyógytornára, úsztam, fásliztam a lábamat, különböző rögzítőkötéseket is kipróbáltam, folyamatosan az járt a fejemben, hogy rendbe kell jönnie a lábamnak. Ám semmi sem használt…

Edzője, Gurgen Vardanjan azt mondta néhány napja, akkora önben a bizonyítási vágy, az akarat, hogy csak akkor jelenti be, kihagyja az idei világbajnokságot, ha teljes mértékben meggyőződött arról, ilyen rövid idő alatt nem gyógyulhat meg a sérülése.

Nem akartam feladni! A rossz emlékű helsinki Európa-bajnokság után pihentem egy hetet, s elhatároztam, hogy Los Angelesben megmutatom, mit tudok. Motivált, hogy jó szereplés esetén akár két olimpiai kvótát is szerezhetek Magyarországnak, de be kellett látnom, hogy ilyen állapotban képtelen vagyok teljesíteni céljaimat.

Maradt az őszi pótkvalifikációs verseny. S ezzel eldőlt az is, hogy ha ott meg is szerzi a kvótát, csak egy magyar műkorcsolyázónő lesz ott Vancouverben.

Higgye el, ez nagyon bánt ez. Rettenetesen nehéz volt kimondani, hogy nem indulok a vébén, hallhatja a hangomon, hogy nem is tudok erről határozottan beszélni. Ráadásul az ősz sincs messze, de talán a teljes pihenéssel végre rendbe jön a lábam.

És ha mégsem?

Előfordulhat, hogy már nem látjuk versenyezni önt?

Ez makacs sérülés, a felépülés hosszabb időt vesz igénybe. Gondolnom kell az egészségemre, a jövőmre… De hagyjuk a mellébeszélést, tudom, hogy konkrét választ vár tőlem. Jelen pillanatban azonban csak annyit mondhatok: igen, benne van a pakliban az is, hogy nem versenyzem többé.

Legfrissebb hírek

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
24 perce

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
32 perce

Videó: elképesztő hangulatban, összekapaszkodva ugrálva hagyták el a stadiont az argentinok

Foci vb 2026
48 perce

Rafik Belgalinál ifjabb algériai csak az ország első vb-meccsén szerzett gólt

Foci vb 2026
59 perce

Videó: hol van Ronaldo? – kérdezik az éneklő kolumbiai szurkolók

Foci vb 2026
1 órája

Videó: Messi, Kane, algériai–osztrák dráma – a csoportkör utolsó napjának 19 gólja egy helyen

Foci vb 2026
1 órája

Arnautovic és Kalajdzic is bekerült a rekordok könyvébe

Foci vb 2026
1 órája

Lionel Scaloni: Mindenkire szükségünk lehet

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik