Két és fél perc kiesett

SIMON JÓZSEFSIMON JÓZSEF
2009.03.11. 23:49
Címkék
Az utóbbi hetekben egymást érik a rossz hírek a kézilabdában. Ezeket gyarapítja a Mocsai Tamásról kapott információ: a TBV Lemgo balkezes átlövője csapata Bundesligamérkőzésén rosszul esett, és súlyos agyrázkódást szenvedett.

Súlyos sérülése ellenére szerdán saját felelősségére elhagyta a stuttgarti kórházat Mocsai Tamás, a német TBV Lemgo válogatott jobbátlövője. Az előző esti mérkőzésről és sérüléséről a játékos elmondta, hogy a stuttgarti Porsche Arenában hatezer szurkoló előtt megrendezett bajnokit a Göppingen megnyerte (29–23), és ő a 49. percben kénytelen volt kiválni a játékból.

„A legfontosabb, hogy már jobban vagyok, s nem kellett kórházban maradnom, szerdán a csapattársaimmal együtt hazatérhettem Lemgóba – mondta lapunknak a 30 éves Mocsai Tamás. – A gondok már az első félidőben elkezdődtek, mert eltörött a jobb mutatóujjam, s a későbbi vizsgálatok döntik el, hogy meg kell-e műteni. A szünetben az ujjamat rögzítették, s játszottam a folytatásban. Hogy a sérülésemkor mi történt pontosan, arról társaimtól értesültem. Én csak arra emlékszem, hogy felugrottam lőni, meglöktek, majd a földre estem.”

Mocsai ezen a mérkőzésen többet szerepelhetett a megszokottnál, mert a Lemgo másik jobbátlövője, Holger Glandorf gyomorbántalmai miatt nem játszott. A balszerencsés esetre Daniel Stephan, a Lemgo sportigazgatója és Markus Baur edző úgy emlékezett, hogy a magyar játékost felugrás közben meglökte Dalibor Anusic. Az egyensúlyát vesztő Mocsai nem tudta kontrollálni az esését, megperdült a levegőben, s előbb a jobb válla, majd a feje érte a talajt. Az első segítséget a göppingeni csapatorvostól, dr. Andy Bickelhaupttól kapta, majd az öltözőbe, később szirénázó mentővel kórházba vitték.

„A jobb halántékom nagy erővel koppant a földhöz, majd nem tudom, mi történt, mert az eszméletemet csak az öltözőben nyertem vissza – folytatta Mocsai Tamás. – Edzőm szerint két és fél percig nem voltam tudatomnál. A mentőben már infúziót és oxigént kaptam, a kórházban pedig a CT-vizsgálat negatív eredménye után is azt javasolták, hogy az éjszakát töltsem ott. Kiderült, súlyos agyrázkódást szenvedtem, s emiatt legalább két napig szerettek volna megfigyelés alatt tartani, de én reggelre jobban éreztem magam, nem veszítettem el az emlékezőképességemet, működtek a reflexeim, s a csapattal vissza akartam térni Lemgóba.”

Így is történt, ám a játékos hozzáfűzte, csütörtökön Lemgóban újabb CT-kontrollra kell jelentkeznie, hogy biztosan kimondhassák az orvosok: nincs súlyos sérülés a fejében.

A német sportvezetők és a szurkolók megkönnyebbültek, amikor kiderült, hogy Mocsai Tamás visszanyerte eszméletét, s távozhatott a kórházból. Ugyanis emlékeztek az egy hete, 20 éves korában mérkőzésen elhunyt Sebastian Faisst (Dormagen) tragikus esetére. Az idősebbeknek pedig az is eszükbe jutott, hogy a német világbajnok (1978) Joachim Deckarm 1979-ben Tatabányán szenvedett súlyos sportbalesetet (tízcentis repedés keletkezett az agyhártyáján, s 131 nap után, félig bénán ébredt fel a kómából).

Legfrissebb hírek

Takács Zsombor hatalmas szólóval győzött Pannonhalmán

Kerékpár
13 perce

Wimbledon: Fucsovics és Marozsán együtt indul párosban, Stollárék kiemeltek

Tenisz
27 perce

Red Bull: Idén először megvolt a teljesítmény a győzelemhez

F1
34 perce

Maratoni kajak-kenu Eb: Boros Adrián és Erdélyi Tamás diadala, Magyarország az éremtábla élén

Kajak-kenu
40 perce

„Ellopták egy nemzet álmát” – Ibrahimovic a VAR-t kritizálta az irániak meccse után

Foci vb 2026
49 perce

Bomba meglepetést hozott a testvérpárbaj a strandröplabda ob első fordulójában

Röplabda
55 perce

Vb 2026: Ancelotti bízik a skótokat legyőző csapatában

Foci vb 2026
1 órája

Nem csak az örömkönnyek potyogtak – íme, a vb-csoportkör 3. fordulójának legjobb képei

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik