Ég veled, kapitány!

AMLER ZOLTÁNAMLER ZOLTÁN
2009.03.26. 23:41
Címkék

Isten éltessen! Nem bírom megállni sírás nélkül, ha arra gondolok, ez volt az utolsó mondatom hozzád… De tudod, mit? Egyébként sem! Miért mindig a legjobbaknak kell elmenniük? Alázat. Gyakran használtad ezt a szót. Amikor a pályán voltál, mindig ez jutott rólad az eszembe. Most meg a takarító néni mondja elcsukló hangon: „A Gábor megköszönte a munkámat, azt mondta, nekem is részem van a sikerben.” Miért, Istenem, miért? Oly kegyetlen… Te lettél volna az első, aki a mieink közül a koronghoz érsz a világbajnokságon. Életed bulija lett volna. Ezért kezdtél jégkorongozni, erről álmodoztál, amióta korcsolyát húztál. Most meg itt állok az öltözőben, beengedtek, hogy megnézzem a helyedet, és tudom, már soha, sohasem ülsz ide, a 19-es mezed már soha, sohasem veszed fel. A fehérvárit és a válogatottét sem. Már most kegyetlenül hiányzol. Pedig hatalmas küzdelmet vívtál névnapod estéjén, hogy élhess. Édesapádtól tudom. Ő meg a kedvesedtől, Nóritól, akiről olyan sokat és szépeket meséltél nekem. A kezei között haltál meg, itthagytad, pedig annyira szeretted. Végre együtt lehettetek, augusztus óta alig volt erre időtök, mindig csak meccs, meccs, az a fránya meccs. Még karácsonykor is a buszon ültél a többiekkel – hát megérte? Oly rövid az élet… Tudod, olyan nehéz eldönteni: a 2004-es szívproblémáid után kaptál négy és fél évet, vagy elvettek tőled minimum ötvenet? Félek, sohasem tudom meg a választ… A hipotézisekkel meg tele a padlás! Hetekkel ezelőtt beszéltünk itt, ahol most egy fekete gyászkeretbe elhelyezett fotóról mosolyogsz ránk. Lemondtál a csapatkapitányi posztról, feszült voltál, ideges, zavart a kialakult helyzet. Fájó szívvel döntöttél, de azt mondtad, jobb lesz ez így. Átadtad a helyed Tokaji Viktornak. Aki tudod, mit mondott az aranyérmet megünneplő rendezvényeteken? Hogy ennek a csapatnak voltaképpen Te vagy most is a kapitánya. A szíve. Elismert téged, mint mindenki a sportágban. A társak, az ellenfelek, a szurkolók. Nem „csak” mint játékost. Mint embert. De már nem vagy közöttünk... Nem lehet elviselni. A szüleid, a testvéred… … Kiscsicsó! Isten éltessen! A mennyországban.

Legfrissebb hírek

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
20 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
22 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
25 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
29 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
32 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
35 perce

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
47 perce

Joseph: Megmutattuk, hogy nem véletlenül jutottunk ki a világbajnokságra

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik