Most alapozzák a szebb jövőt

KOVÁCS ERIKAKOVÁCS ERIKA
2009.03.27. 18:03
Címkék
Az utánpótlásé a jövő, a fiatalokra kell figyelni – ezek a kijelentések a műkorcsolyára most nagyon igazak. Ami a hazai helyzetet illeti, mindenképp…

A felnőttmezőny ugyanis évek óta meglehetősen kevés versenyzőt számlál, ezzel szemben az utánpótlás-viadalokon sok hazai tehetség ér el kiváló eredményeket.

Mi történhet azután? Mi történik velük menet közben?

A válaszokat minél előbb meg kell találni, mert ha a szükségszerű lemorzsolódásokat figyelembe vesszük, akkor is szembetűnő, hogy milyen kevés igazán versenyképes felnőtt korcsolyázónk van.

„A jövő szempontjából is nagyon fontos, hogy minél több nemzetközi viadalra eljussanak fiataljaink, hiszen bár banálisan hangzik, versenyezni csak versenyen lehet megtanulni” – mondta Csordás Mária, aki az idén huszadik alkalommal megrendezett Rozmaring-kupa szervezője. S aki a magyar műkorcsolyázás eddigi utolsó párosának egyik tagja.

„Ez a verseny öt országot érint, minden évben megrendezik szlovén, szerb, osztrák, magyar és olasz helyszíneken – folytatta az egykori sportoló. – Az esemény célja, hogy az egyesületek felmérhessék utánpótlás-nevelésüket, azt, hogy hol állnak a nemzetközi mezőnyben. Nem utolsósorban a kicsiknek versenyzési lehetőséget jelent, ami különösen jó, hiszen itthon jóformán csak az országos bajnokságon méretnek meg fiataljaink.”

A sportágról sokan állítják: mindenki harcban áll valakivel, gyakoriak a viták, a veszekedések – hogy ez nyíltan vagy burkoltan történik, tulajdonképpen mindegy.

De talán közel a változás…

„Nagyon büszkék vagyunk arra, hogy már évek óta együtt utazunk ezekre a versenyekre, az összes klub egy busszal, s ez a közös csapat egyre inkább megmutatja a nemzetközi mezőnyben is, hogy mire képes. A budapesti állomás összetett versenyét ugyanis most mi nyertük meg” – büszkélkedett Csordás Mária.

A három aranyérem (Szombathelyi Eszter, Forgó Kristóf, Böröcz Máté) mellett további dobogós és pontszerző helyeket szerzett a sportág hazai utánpótlása.

Az alapok tehát megvannak. Csordás Mária szerint ez a legfontosabb – építkezni, a háromfordulatos ugrásokat és a dupla Axelt csak ezután lehet megtanulni.

S akkor talán évek múlva ismét magyar versenyzőknek tapsolhatunk a világversenyeken.

Legfrissebb hírek

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
9 perce

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
26 perce

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
34 perce

Videó: elképesztő hangulatban, összekapaszkodva ugrálva hagyták el a stadiont az argentinok

Foci vb 2026
50 perce

Rafik Belgalinál ifjabb algériai csak az ország első vb-meccsén szerzett gólt

Foci vb 2026
1 órája

Videó: hol van Ronaldo? – kérdezik az éneklő kolumbiai szurkolók

Foci vb 2026
1 órája

Videó: Messi, Kane, algériai–osztrák dráma – a csoportkör utolsó napjának 19 gólja egy helyen

Foci vb 2026
1 órája

Arnautovic és Kalajdzic is bekerült a rekordok könyvébe

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik