Nem tragikus a vereség

SIMON JÓZSEFSIMON JÓZSEF
2009.04.14. 23:09
Címkék
Alig közepes színvonalú, de igen küzdelmes, olykor a kíméletlenség határáig kemény mérkőzésen nyert a Hypo NÖ a Győr ellen a BL-elődöntő első összecsapásán. A magyar együttesnek egygólos hátrányt kell ledolgoznia a vasárnapi visszavágón, s ez megoldható feladat a győzelemmel felérő südstadti vereség után.

A szokatlannál is szokatlanabb időpontban, húsvétvasárnap késő este fogadta a nyolcszoros BEK- és BL-győztes Hypo az első Bajnokok Ligája-diadalára hajtó Győri ETO-t. A körítés és a felhajtás csaknem olyan volt Südstadtban, mintha a legrangosabb európai klubsorozat fináléjára készültek volna a sógorok. Az érdeklődésre jellemző, hogy csak Magyarországról több mint ezer jegyet igényeltek a szurkolók, ám az 1200 embert befogadó sportcsarnokba, a Hypo oroszlánbarlangjába csupán kétszáz szerencsés győri drukker léphetett be. A beléptetés teljes rendben zajlott, csak több tucat szurkoló volt mélységesen csalódott, aki jegy nélkül, ám bizakodva érkezett a sportcsarnokhoz. A belépők ugyanis elővételben régen elkeltek. Temérdek rendőr és biztonsági ember vette körül a Bécshez közeli sporttelepet, és jutott belőlük a terembe is, ahol a vendégszurkolók hazai pályát varázsoltak kedvenceiknek.

A Győr csak a második játékrészben kezdett el igazi tudásának megfelelően játszani (Konkoly edző a 40. percben cserélt először). Ekkor már a sokat vállaló Görbicz Anita trükkjeire és rögtönzéseire épült az ETO játéka, és persze roppant fontosak voltak Pálinger Katalin védései. A könyökét fájlaló Tóth Tímea újabb sérülése (az egyik ütközésnél Görbicz eltalálta az arcát) hátráltatta a Hypót, amely ennek ellenére többször vezetett négy góllal.

A Győr a második félidő közepétől ráérzett, hogy saját pályáján is sebezhető a hazai együttes. Görbicz, Tomori, Mraviková és Hornyák lövéseivel nem tudott mit kezdeni Englert kapus. A mind kevesebbet hibázó Győr 18–14-ről 19–20-ra, majd 24–22ről 24–25-re fordított, és ettől kellő önbizalmat szerzett. Az önbizalom a visszavágón is nagyon fontos lesz, hiszen a párharc nem dőlt el. Ha a Győr védekezése keményedik és hatékonyabb lesz, valamint kevesebb technikai hibát követnek el Görbiczék, akkor a hazai visszavágó után készülhetnek a BL-fináléra.

A csatáról és az esélyekről Gunnar Prokopot is megkérdeztük.

„Nekünk mindig egy célunk van, megnyerni a BL-t – mondta aHypo menedzsere, az osztrák női kézilabda pápája. – Németh András remek edző, az ő irányításával ehhez tavaly is közel álltunk, és az idén szeretnénk révbe érni. Immár kilencedszer! Ehhez azonban jobban, pontosabban kell játszanunk Győrben. Az elődöntőben négy, csaknem azonos tudású csapat szerepel, és szerintem jó esély van a Viborg–Hypo fináléra. Csapatunk a következő évadra átalakul, az igazolások befejeződtek, már csak egy balkezes átlövővel tárgyalunk. Amint megállapodunk, nyilvánosságra hozzuk a változásokat.”

A visszavágót vasárnap (16.15 óra) rendezik.

A másik elődöntőben: Valcea (román)–Viborg (dán) 28–34 (11– 16), visszavágó szombaton.

Legfrissebb hírek

Különleges cipőben futballozott a curacaói középpályás

Foci vb 2026
5 perce

Díjugrató vk: ír győzelem, Dömse Tamás legjobb magyarként negyedik lett

Egyéb egyéni
15 perce

Öttusa-vk-döntő: Szép Balázs remek futással tizedikként ért célba – videó

Egyéb egyéni
23 perce

Akropolisz rali: Ogier győzött Görögországban

Egyéb autó-motor
25 perce

A rájátszás előtt Franciaország a vb favoritja az Optánál

Foci vb 2026
26 perce

Mennyből a pokolba: egyik pillanatról a másikra szertefoszlottak az iráni remények – videó

Foci vb 2026
34 perce

Sipos Adrián: Örökké hálásak leszünk Chema Rodrígueznek

Kézilabda
37 perce

Verstappen és Antonelli végig kergette, de Russell kitartott az élen Spielbergben!

F1
45 perce
Ezek is érdekelhetik