Ünnep

SINKOVICS GÁBORSINKOVICS GÁBOR
2009.05.23. 23:58
Címkék

Azon most már felesleges lenne rágódni, hogy igazságos volt-e az időbeosztás, hajdanán a hajrában a fair play szellemében rendszerint egy időben játszottak a csapatok nálunk, de ez már a múlt, felejtsük is el. Így fordulhatott elő, hogy az egyik bajnokaspiráns péntek este nem sokkal lefekvés előtt lépett pályára, míg a másik szombat délután szerepel, amikor a még potenciálisnak nevezhető focirajongók egyik része füvet nyír, a másik pedig megpróbálja kiheverni a hét fáradalmait. Debrecenben nagy valószínűséggel már senki sem foglalkozik a szombat történéseivel, a városban senkit sem érdekel majd, mit játszik Győrben a nagy rivális Újpest – ennek már nincs jelentősége. A Loki öt év alatt negyedik bajnoki címét gyűjtötte be. Bravúros mérleg, hasonlóval a hetvenes évek legendás Dózsája büszkélkedhetett (sorozatban hét bajnoki cím), s ami említést érdemel, a DVSC évről évre gyengülő játékoskerettel hozta az újabb bajnoki aranyat. Amíg korábban hazai szinten klasszisok futballoztak piros-fehérben Sándor Tamástól kezdve Halmosi Péteren, Dzsudzsák Balázson át Dorge Rostand Kouemaháig, addig a mostani bajnok jóval szürkébb játékoskerettel érte el a végső sikert. Ez tény, ezzel talán a Loki vezetői sem vitatkoznak. Mert van ugyan válogatott futballistájuk, Rudolf Gergely (s ez bizony nagy szám a hazai mezőnyben), náluk rúgja a labdát Leandro, az örökifjú Dombi Tibor, a technikás Czvitkovics Péter, ám sokaknak még bőven van mit tanulniuk. A vezetők sem titkolták, hogy a csapat alapos vérátömlesztésen esett át, a fiatalítás jegyében teltek a hetek s a hónapok, s így is sikerült bajnoki címet nyerni. Nem véletlenül mondta Herczeg András vezetőedző a bajnoki hajrá közepette, hogy fáradt a csapata. Fáradt, enervált és sokat hibázik. A debreceni fiúk az idén ritkábban rukkoltak ki igazán közönségszórakoztató futballal, olykor görcsösen, fásultabban játszottak, de – ők lettek a bajnokok. Debrecen ünnepel: öt év alatt a negyedik bajnoki címet, s ez valóban mestermunka – bravúr. Az más kérdés, hogy az ünnep pillanataiban is lesznek, akik azért megkérdezik: ha korábban erősebb játékoskerettel is szenvedett nemzetközi porondon a Loki, akkor mi lesz vele az ősszel? De ez már egy másik történet.

Legfrissebb hírek

Videó: Cristiano Ronaldo nem állt meg az újságíróknak, de röviden reagált a Kolumbia elleni döntetlenre

Foci vb 2026
6 perce

Strandkézilabda-vb: nyolcadik lett a magyar válogatott

Kézilabda
25 perce

Ibrahimovicnál egyértelmű, ki a vb fő esélyese

Foci vb 2026
38 perce

„Különleges érzés” – a meccs legjobbjának megválasztott Mahrez az első vb-góljáról

Foci vb 2026
41 perce

Mindkét kapitány örül, hogy nem 0–0, hanem 3–3 lett az algériai–osztrák csata

Foci vb 2026
59 perce

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
1 órája

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
1 órája

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik