Cseh, Gyurta: arany?

KOVÁCS ERIKAKOVÁCS ERIKA
2009.05.26. 00:48
Címkék

„Én azért csak beugranék a medencébe, és megküzdenék azokért az érmekért” – kommentálta Cseh László a Magyar Úszószövetség elnökének szavait a hétfő délelőtti sajtótájékoztatón. Gyárfás Tamás a margitszigeti Grand Hotelben arról számolt be, hogy több mint száz szakembert (az Európai Úszószövetség 51 tagállamának képviselőit és számos edzőt, vezetőt) kérdeztek meg arról, ki nyeri meg az egyes számokat a július végi, római világbajnokságon.

Nos, 400 méter vegyesen Turi György tanítványának győzelmére a válaszadók 45 százaléka voksolt – Ryan Lochte 37, míg Luca Marin 15 százaléknyi szavazatot kapott. A rövidebbik vegyesúszószámban a magyar fiú viszont „csak” a harmadik helyen végzett Michael Phelps és Lochte mögött, míg 200 méter pillangón Cseh Lászlónak egy ezüstérmet „ígértek oda” a megkérdezettek.

A sportág avatott képviselői a Cseh Lászlónak jósolt három érem mellett a dobogó felső fokára várnak még egy magyart: 200 méter mellen a tippelők 47 százaléka látja úgy, hogy Gyurta Dániel világbajnok lesz Rómában.

„Ez annak teher, aki felveszi a vállára – mondta Gyurta. – Ráadásul sokszor elmondtam már, hogy igenis az aranyéremért utazom a világbajnokságra. Addig viszont még várnak rám próbatételek, leginkább a főiskolán. Valószínűségszámítás, statisztika, vállalati gazdaságtan, marketing, soroljam még? Szerintem ahhoz, hogy ezen a szinten továbblépjek az úszásban, szükség van arra is, hogy tanuljak.

Most hétvégén egyébként Pozsonyban indulok egy versenyen, aztán június végén az országos bajnokságon.”

Apropó, magyar bajnokság – a hagyományokkal szakítva az idén az ob-t Egerben rendezi meg a hazai szövetség június 25. és 28. között, amely egyben a világbajnoki válogatás utolsó állomása lesz. Kiss László szövetségi kapitány a bajnokság utolsó napjára ígéri a utazók névsorát. Jelenleg úgy tűnik, 15-17 tagú csapat képviselheti a magyar színeket Rómában.

A hétfői sajtótájékoztatón a rendezvény házigazdája, a Magyar Villamosművek Zrt. (mint a hazai szövetség egyik kiemelt támogatója) vezérigazgatója, Mártha Imre versenyre hívta Cseh Lászlót – a vizespárbajra szerda délután kerül sor, amikor az Aréna cég a Széchy Tamás-komplexumban bemutatja a magyar válogatott új úszódresszeit.

Legfrissebb hírek

Videó: Cristiano Ronaldo nem állt meg az újságíróknak, de röviden reagált a Kolumbia elleni döntetlenre

Foci vb 2026
7 perce

Strandkézilabda-vb: nyolcadik lett a magyar válogatott

Kézilabda
27 perce

Ibrahimovicnál egyértelmű, ki a vb fő esélyese

Foci vb 2026
39 perce

„Különleges érzés” – a meccs legjobbjának megválasztott Mahrez az első vb-góljáról

Foci vb 2026
42 perce

Mindkét kapitány örül, hogy nem 0–0, hanem 3–3 lett az algériai–osztrák csata

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
1 órája

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
1 órája

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik