Bajnokok futballoznak

Z. A.Z. A.
2009.05.28. 00:44
Címkék

Immár tizenöt esztendeje an nak, hogy a Vác csapata a teljes mezőnyt maga mögé utasította, és Csank János irányításával aranyérmet szerzett az NB I-ben. Hogy mekkora siker volt ez a kisváros életében, alighanem jól mutatja: a váci labdarúgók évek óta az NB II Keleti csoportjában szerepelnek…

Csütörtökön 17 órakor az 1994-ben aranyérmet szerző futballisták ismét szerelést öltenek, és megmérkőznek a Vác jelenlegi együttesével. A háttérmunka nagy részét a klub elnöke, Ofella Zoltán és a bajnokcsapat technikai igazgatója, László Attila vállalta magára, nekik éppúgy jár a szurkolók köszönete, mint az aranyérmet kiharcoló játékosoknak és a szakmai stáb tagjainak.

„Hétszázhetvenhét mérkőzésen ültem a váci kispadon, kétszázhetven NB I-es találkozón – idézte a múltat László Attila, aki szövetségi képviselőként kezdte a sportvezetői pályáját, és a válogatott technikai igazgatójaként fejezte be. – Huszonöt évet töltöttem el a Vácnál, és kétségtelen, hogy pályafutásom csúcsa a tizenöt esztendővel ezelőtt nyert aranyérem. Kevesen tudják, a sikeredző, Csank János miként került az együtteshez. Amikor Palicskó Tibor ezerkilencszáznyolcvannyolcban csak egy esztendőt vállalt az együttes élén, sokat gondolkoztam, ki kövesse őt a kispadon. Csank Jánost egyfelől a békéscsabai intéző ajánlotta, de természetesen én is felfigyeltem rá, hiszen a csabaiakkal abban az időszakban Magyar Kupát nyert. A második találkozónkon már megegyeztünk, majd a megállapodást Egerben véglegesítettük. Első közös esztendőnkben a csapat nem szerepelt túl jól, és a klub vezetőiben felvetődött: meneszteni kellene a szakembert. A labdarúgókkal együtt kiálltam Csank János mellett, és hogy jól tettem, arra bizonyíték a két bajnoki ezüstérem, a három Magyar Kupa-finálé, no és a bajnoki cím.”

Legfrissebb hírek

Harmadik lett az ETO FC a Duna-kupán

Labdarúgó NB I
23 perce

Hét Domb: Milák egyéni rekordja, újabb világcsúcs

Úszás
30 perce

Negyvenöt perc után nem bír egymással Kanada és Dél-Afrika

Foci vb 2026
33 perce

Sikeres magyar főpróba az oroszok ellen

Kosárlabda
56 perce

A kiesés után távozik a dél-koreai szövetségi kapitány

Foci vb 2026
1 órája

Strandkézilabda-vb: a férfiaknál Németország, a nőknél Argentína nyert

Kézilabda
1 órája

Elkezdődött a Dél-Afrika–Kanada mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026, a 16 közé jutásért: Dél-Afrika–Kanada 0–0

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik