Hazárdjáték

SINKOVICS GÁBORSINKOVICS GÁBOR
2009.06.17. 22:53
Címkék

Ha én most gyirmóti balhátvéd, mosónő vagy klubtulajdonos lennék, azt kérdezném félhangosan: hol az igazság?

S meglobogtatnám a Diósgyőrről szóló híreket.

Ha én gyirmóti klubtulajdonos lennék, azt kérdezném: hogyan kaphatott licencet a tartozásoktól terhelt DVTK, s persze még néhány másik „papíron tiszta” klub, miközben én tisztességesen fizetek, és anyagi biztonságot nyújtok?

De ez az írás most nem a papírtengerbe fulladó Gyirmótról szól.

S még csak nem is a sokadik haláltusáját vívó Diósgyőrről.

Sokkal inkább arról a helyzetről, amelyből a magyar futball képtelen kilábalni. Beszélhetünk mi szakmai válságról, a húszfilléres utánpótlásedzők fröccsözéseiről – ha az ország egyik legnépszerűbb klubját sem tudják nyereségessé tenni, sőt biztonságosan életben tartani évek óta. A Diósgyőr valóban szimbólum, ahogy Orosz Lajos miskolci alpolgármester fogalmazott.

Csak nem úgy, ahogy ő szeretné.

Az ügyeskedés, a tehetetlenség, a hazárdjáték szimbóluma.

Ki ne emlékezne arra a csehszlovák filmvígjátékszerű szituációra, amikor a DVTK háza táján két csapat két edzővel, két külön emeleten edzésre készült.

Egyszerre.

Értem én, hogy válság van, az emberek a túlélésért küzdenek, idegesek, s ez Borsodra különösen igaz, elég csak a híradásokat nézni: a BAZ megyei Körömben rendőrautóknak pörköltek oda a helyi erős fiúk. A futball ott is sokadrangú kérdés, ám a Diósgyőr évek óta tartó kötéltánca ilyen körülmények között is érthetetlen. Az pedig egyenesen vérlázító, hogy újra beszédtémát jelent a költöztetés – a DVTK indulási jogának Pécsre vitele.

Akik most vezetik a klubot, a tűzzel játszanak.

A csapat legjobbjainak kiárusítása már megkezdődött, a bizonytalanság egyre csak nő, jövőkép pedig nincs. A helyzet odáig fajult, hogy a helyi városvezetők kiáltanak segítségért.

Nem most kellett volna.

S nem most kellene megoldást sürgetni, sőt megoldást találni a gondokra, hanem évekkel ezelőtt. Lehet, hogy most már késő, s mire felocsúdnak, már elcsaklizták a DVTK-t, jobbhátvédestül, pályagondnokostul, lelátóstul, partzászlóstul. S akkor már csak bottal üthetik a csapat nyomát – vagy azokat, akik ezt megtették…

Legfrissebb hírek

Videó: Cristiano Ronaldo nem állt meg az újságíróknak, de röviden reagált a Kolumbia elleni döntetlenre

Foci vb 2026
6 perce

Strandkézilabda-vb: nyolcadik lett a magyar válogatott

Kézilabda
25 perce

Ibrahimovicnál egyértelmű, ki a vb fő esélyese

Foci vb 2026
38 perce

„Különleges érzés” – a meccs legjobbjának megválasztott Mahrez az első vb-góljáról

Foci vb 2026
41 perce

Mindkét kapitány örül, hogy nem 0–0, hanem 3–3 lett az algériai–osztrák csata

Foci vb 2026
59 perce

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
1 órája

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
1 órája

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik