Akár Londonig is kitart

KOVÁCS ERIKAKOVÁCS ERIKA
2009.07.01. 23:03
Címkék

Varga Tamás egyedül maradt tavaly – a könnyűsúlyú kétpárban világ- és Európa-bajnok kettős másik tagja, Hirling Zsolt a pekingi (le)szereplés után ugyanis úgy döntött, egy évre a háttérbe vonul, s a tanulmányaira koncentrál.

Varga Tamás pedig folytatta az evezést. Először úgy gondolta, egypárban versenyez majd az idei szezonban, aztán az élet, no és persze a lehetőségek más távlatokat nyitottak előtte.

„A tavalyi szezon egyáltalán nem úgy sikerült, ahogyan azt Zsoltival szerettük volna. Ám én úgy gondoltam, nem hagyhatom abba egy ilyen rossz olimpiai szereplés után. Harmincegy éves vagyok, tudtam, ha Zsoltihoz hasonlóan kihagyok egy évet, már nem jövök vissza. Így egyedül vágtam neki a felkészülésnek – kezdett bele történetébe Varga Tamás. – Mivel azonban a könnyűsúlyú egypár nem olimpiai szám, a kétpár viszont igen, összeültem az U23-as világbajnokságon ezüstérmes magyar duó egyik tagjával, Galambos Péterrel. Sajnos erre csak márciusban került sor, még nem csiszolódtunk össze teljesen, és persze technikailag is van még hová fejlődnünk. Hiányzik az az összeszokottság, ami Zsoltival megvolt…”

Varga Tamás tehát tulajdonképpen elölről kezdett mindent – ma már dolgozik is az élsport mellett, az EDF Energia Hungária Kft.-nél marketinggel foglalkozik.

„A balul sikerült év után jóval kevesebb támogatást kapunk, leginkább ezért dolgozom. No meg azért is, mert már készülök a civil életemre. Ám ez nem jelenti azt, hogy gondolkodom a visszavonuláson. Ha minden jól alakul, még a londoni olimpia is beleférhet a pályafutásomba. Akár Zsoltival is.”

A két fiú egyébként tartja a kapcsolatot, Vargát és Galambost Vácott (Hirling is ehhez a klubhoz tartozik) Rapcsák Károly készíti fel, míg Baján Bartos Nándor segíti Varga felkészülését.

A kérdés persze az, összeül-e még valaha a korábban oly sikeres páros?

„Zsoltinak el kell döntenie, mit szeretne. Akar-e újra versenyszerűen sportolni, s ha igen, mikortól. Természetes, hogy összeköt minket a múltunk. Öt évet dolgoztunk együtt, ez nem kevés idő. Most nincs könnyű dolgom, hiszen hiába a múltbeli sikerek, újból ki kell vívnom az elismerést” – mondta Varga Tamás.

„Zsolti előtt nyitva áll az ajtó, és nem is állt le teljesen a mozgással. Abban maradtunk, ősszel eldönti, hogyan tovább. A csapatban senkinek sincs bérelt helye, mindenkinek bizonyítania kell ” – válaszolt a felvetésre Ficsor László szövetségi kapitány.

Legfrissebb hírek

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
4 perce

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
17 perce

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
59 perce

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
1 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
1 órája

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
1 órája

A Club Necaxa kispadjáról: ezért más Uruguay és Mexikó futballja

Foci vb 2026
1 órája

Gakpo gyászol, de marad a holland válogatottal

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik