Blog: miért éri meg megrendezni a Magyar Nagydíjat?

2009.05.27. 17:23
Újabb írással jelentkezett az nso.blogzona.hu-n olvasható blogjában Szabados Gábor sportközgazdász, aki ezúttal arról ír, miért éri meg megrendezni a Magyar Nagydíjat még akkor is, ha közvetlenül veszteséges lenne.

SPORT – HÁTULRÓL

„Szakszemmel nagy öröm, hogy – amint az a hozzászólásokból leszűrhető – az olvasók többsége látja a Nagydíj rendezésének alapvető célszerűségét: közvetlen pénzügyi szempontból, vagyis az állam és a többségében állami tulajdonú Hungaroring Zrt. ráfordításai és a Nagydíj bevételei tekintetében lehet veszteséges vagy nyereséges, nemzetgazdasági szinten azonban mindenképpen nyereséges,a Nagydíj következtében megvalósult egyéb fogyasztás (elsősorban turizmus) miatt. Állami szinten is, hiszen ennek a fogyasztásnak jelentős adóvonzata van (leszámítva a már-már legendás lányokat a mogyoródi fabódékban) – és akkor még nem beszéltünk arról a PR-hatásról...”
A blog teljes szövegét ide kattintva olvashatja el.

SPORT – HÁTULRÓL

Legfrissebb hírek

KS-ajánló: a Hungaroring 40 éve 40 képen – fotókiállítás a Millennárison

Képes Sport
2026.06.23. 14:52

Népsport: Horthy előtt száguldott az autóversenyzők krémje

Népsport
2026.06.21. 11:29

Gyulay Zsolt: Cél az F1 és a MotoGP közös mogyoródi jövője

F1
2026.06.15. 12:44

Sajtóhír: 2027-ben nem rendeznek Magyar Nagydíjat a MotoGP-ben

Egyéb autó-motor
2026.06.10. 20:03

MotoGP: csak pozitív visszajelzéseket kaptak a balatoni futam szervezői

Egyéb autó-motor
2026.06.09. 13:09

Gyulay Zsolt: A Hungaroring jelen állapotában nem alkalmas a MotoGP fogadására

Egyéb autó-motor
2026.06.08. 19:20

Marc Márquez tudatosan nyomta meg a sprint elejét

Egyéb autó-motor
2026.06.06. 20:54

Marc Márquez nyerte meg a sprintfutamot a Balaton Parkban

Egyéb autó-motor
2026.06.06. 15:33
Ezek is érdekelhetik