Vb 2022: a játékosok szervezete, a FIFPro is a téli rendezés mellett

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2010.12.21. 15:16
A labdarúgókat képviselő érdekvédelmi szervezet, a FIFPro is támogatja azt az ötletet, hogy a téli időszakban rendezzék meg a 2022-es katari világbajnokságot.

„Nincs értelme olyan országnak adni a vébét, amelyben júniusban és júliusban 41 Celsius-fok az átlaghőmérséklet, a déli órákban pedig elérheti az 50-et is, miközben óriási a páratartalom" – mondta Tijs Tummers, a szervezet technikai bizottságának főtitkára.

Hozzátette: a turisták szempontjából is jobb lenne a téli lebonyolítás, és ugyancsak elképzelhető, hogy a futballisták számára is kedvezőbb lenne, hogy nem egy hosszú szezon után kellene részt venniük a tornán.

„Általában felhívják a látogatók figyelmét, hogy nyáron ne utazzanak Katarba, a helyiek pedig a forró hónapokban tömegével hagyják el lakóhelyüket. Ebben az évszakban egyszerűen nincsenek ott olyan körülmények, hogy meg lehessen tartani a futball ünnepét" – fogalmazott.

„Európában augusztusban és május végén, valamint június elején kellene bajnoki meccseket rendezni. Ha megnézzük, hogy a nagy havazás mekkora gondot okozott Európában az elmúlt hétvégén, láthatjuk, hogy ez inkább előny lenne, mint probléma. És talán a futballisták is jobb erőnléti állapotban lennének, mint például Dél-Afrikában voltak egy megterhelő szezon után" – mondta a főtitkár.  

Korábban többen – így például Joseph Blatter, a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség elnöke – is azt mondták: elképzelhető, hogy télen rendezik meg a 2022-es világbajnokságot.

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40

Megegyezett a FIFA és a FIFPRo: kötelező lesz a kivásárlási záradék

Minden más foci
2026.06.12. 10:37

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
2026.06.10. 10:24
Ezek is érdekelhetik