Andrij Sevcsenko befejezte pályafutását

2012.07.27. 22:13
null
A hazai rendezésű Európa-bajnokság volt Andrij Sevcsenko pályafutásának hattyúdala (fotó: Action Images)
Bejelentette visszavonulását Andrij Sevcsenko, az ukrán labdarúgó-válogatott gólrekordere, a Dinamo Kijev történetének egyik legjobb játékosa. A támadó a jövőben politikai pályára kíván lépni.

A támadó az ukrán sajtó általános meglepetésére a Dinamo Kijev péntek délutáni, Hoverla elleni bajnoki mérkőzése – amelyet egyébként együtt tekintett meg Oleg Blohin szövetségi kapitánnyal – után jelentette be visszavonulását.

„Az utóbbi időkben sokszor vetődött fel a téma, hogy a Dinamónál új szerződést írok alá, esetleg külföldre megyek – nyilatkozta az aranylabdás játékos a találkozó utáni sajtótájékoztatón. – De biztosan állíthatom, hogy egyik sem történik meg. Meghoztam a döntést a karrierem befejezéséről, a jövőben politikával fogok foglalkozni.”

A bejelentés igencsak megdöbbentette az ukrán sajtót, mert arra lehetett számítani, hogy Sevcsenko vagy hosszabbít a fővárosi csapattal, vagy az Egyesült Államokba igazol. Korábban arról is írtak az ukrán lapok, hogy a 35 éves Seva akkor hosszabbít, ha a Dinamo Kijev bejut a Bajnokok Ligája csoportkörébe.

Andrij Sevcsenko az 1991-ben megalakuló ország válogatottjának legeredményesebb játékosa, 111 fellépésen összesen 48 gólt szerzett a nemzeti csapatban, míg a Dinamo Kijevben az 1994–1999 és a 2009 óta napjainkig tartó két időszakban összesen 124 találatot jegyzett, és ezzel a klub történetének negyedik legjobb góllövőjének mondhatja magát.

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
2026.06.10. 10:24

Szűcs Tamás a Szoboszlai Dominiknek adott gólpasszáról: Tudtam, hogy ott lesz

Magyar válogatott
2026.06.10. 09:25
Ezek is érdekelhetik