Everton: Steven Pienaar visszavonult a válogatottól

2012.10.02. 14:23
Nem lép többet pályára hazája labdarúgó-válogatottjában Steven Pienaar, az Everton középpályása – ezt maga a játékos jelentette be a dél-afrikai szövetségnek címzett levelében.

„Tisztelt Uraim! Sajnálattal közlöm, hogy nem lépek többet pályára a dél-afrikai válogatottban. A testem nagyon fáradt, így rendkívül nehéz a válogatottban és a klubomban is a legjobbamat nyújtanom" – írja Pienaar.

Gordon Igesund, a dél-afrikaiak szövetségi kapitánya tiszteletben tartja a 30 esztendős játékos döntését.

„Tíz évig szolgálta a hazáját, nagyon elfáradt, így tiszteletben kell tartanunk a döntését. A csapatkapitány egészen eddig Pienaar volt, de mától Bongani Khumalo tölti be ezt a tisztséget" – tette hozzá Igesund.

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Statisztikák: megszületett a vb eddigi legkoraibb gólja; megvan a 10. dél-afrikai vb-gólszerző

Foci vb 2026
2026.06.18. 20:40

Elaludtak a csehek, Dél-Afrika büntetett Atlantában

Foci vb 2026
2026.06.18. 20:00

Már aligha játszik a vb-n a taslit adó dél-afrikai játékos

Foci vb 2026
2026.06.17. 20:35

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30
Ezek is érdekelhetik