Gabora-gála: a Debrecen nyert, Adamsre is emlékeztek

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.01.04. 21:38
null
A Németh Ferenc-emlékmérkőzés résztvevői (Fotó: Mirkó István)
Véget ért a XXII. jótékonysági Gabora-gála Salgótarjánban, amelynek döntőjében a címvédő Újpest öregfiúk csapata büntetőpárbajban kikapott a Debrecentől.



A csoportkörben a Ferencváros és a Budapest Honvéd hibátlan mérleggel zárt, ám előbbi a legjobb négy között meglepő, 5–1-es vereséget szenvedett a Debrecentől, míg utóbbi az Újpesttől kapott ki simán.

Fradi–Újpest rangadó is volt a csoportban (Fotó: Mirkó István)
Fradi–Újpest rangadó is volt a csoportban (Fotó: Mirkó István)

A fináléban Sándor Tamás góljára Kovács Zoltán válaszolt, így büntetőpárbaj következett, amiben a debreceniek bizonyultak jobbnak, és először nyerték meg a kupát.

A torna során megható pillanatoknak is szemtanúi lehettünk. A nézők és a résztvevők egyperces néma felállással adóztak a közelmúltban elhunyt három kiváló sportember, Akeem Adams a Ferencváros játékosa, Lakatos Balázs, a Mátranovák labdarúgója és Németh Ferenc fotóriporter emlékének.

A gála keretében hagyományteremtő szándékkal rendezték meg a Németh Ferenc-emlékmérkőzést, amelyen a Nemzeti Sport nemrégiben elhunyt egykori fotórovat-vezetője tiszteletére a Németh Ferenc-emlékcsapat – soraiban többek között Hrutka Jánossal, Lisztes Krisztiánnal, Kovács Zoltánnal, Vincze Ottóval, Horváth Ferenccel és Lipcsei Péterrel – mérkőzött meg a Nemzeti Sport és Barátok legénységével, ahol a tollforgatók gárdáját az Éger László, Mátyus János és Kenesei Krisztián alkotta „különítmény” is erősítette.

A mérkőzésen – amelyen bizonyára minden idők egyik legkiválóbb magyar sportfotósa is nagyszerű képeket készített volna – megosztoztak a gólokon (10–10) a csapatok, amelyekben egy-egy félidőt játszott az egykori fotóriporter fia, Németh Péter is.

Akeem Adamsre is emlékeztek (Fotó: Mirkó István)
Akeem Adamsre is emlékeztek (Fotó: Mirkó István)

 

 

Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
Tegnap, 10:44

Francia támadót szerződtetett a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.26. 13:09

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

Debrecenből került 19 éves belső védő a ZTE-hez

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 17:31

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

Lengyel bajnok, bolgár kupagyőztes kapust igazolt a DVSC

Labdarúgó NB I
2026.06.19. 12:01
Ezek is érdekelhetik