FIFA: perelnek a klubok, bíróság előtt a szövetség alelnöke
Bíróság elé kell állnia hazájában Eugenio Figueredónak, a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) uruguayi alelnökének.
A Dél-amerikai Labdarúgó-szövetség (CONMEBOL) korábbi vezetője már túl is van az első meghallgatáson. Figueredót egy játékos-szakszervezet perelte be még tavaly, miután állítólag pénzügyi szabálytalanságokat észlelt – írta az El País című lap, hozzátéve, hogy a hírek szerint több klub is a felperesek között van.
A vádpontok között állítólag az is szerepel, hogy a szervezet nem annak a tv-társaságnak adta el a nemzetközi mérkőzések közvetítési jogait, amelyik a legtöbb pénzt ígérte.
Figueredo 2013-tól idén augusztusig vezette CONMEBOL-t.
Legfrissebb hírek

Az UEFA nem tervezi átvenni az ivószüneteket
Minden más foci
2026.06.21. 17:44

Így fest a konföderációk tabellája az első forduló után
Foci vb 2026
2026.06.18. 10:13

Újabb furcsa FIFA-szabály: a hosszú csók tilos!
Foci vb 2026
2026.06.18. 09:24

Megdőlt az egynapos nézőcsúcs a vb-n
Foci vb 2026
2026.06.17. 18:00
Ezek is érdekelhetik


