Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) új megállapodást kötött a kontinentális futballklubokat tömörítő szövetséggel (ECA) a Bajnokok Ligája és az Európa-liga bevételeinek elosztásáról.
A két szervezet keddi közleménye szerint a jövőben az UEFA arra törekszik, hogy egyenlőbben ossza el a klubok között a bevételt, és ne nőjön tovább a tehetősebb egyesületek előnye.
A két szervezet keddi közleménye szerint a jövőben az UEFA arra törekszik, hogy egyenlőbben ossza el a klubok között a bevételt, és ne nőjön tovább a tehetősebb egyesületek előnye.
Az UEFA várhatóan 2.4 milliárd eurót oszt majd szét szezononként a csapatok között, a tervezett „szolidaritási” elvek mentén a kisebb klubok, azaz az Európa-ligában résztvevő együttesek, vagy a csak a selejtezőig jutott gárdák számíthatnak jelentős növekedésre.
Legfrissebb hírek

Az UEFA nem tervezi átvenni az ivószüneteket
Minden más foci
2026.06.21. 17:44

A Vojvodina edzője bevonzotta a Ferencvárost
Európa-liga
2026.06.16. 18:55

Európa-liga: örül a Fradinak a Vojvodina magyar légiósa
Európa-liga
2026.06.16. 18:22
Ezek is érdekelhetik




