DiaEuro 2017: hősies csatában ezüstérmes a magyar válogatott

2017.07.21. 23:10
null
Rendkívül izgalmas döntőt vívott a magyar és a horvát válogatott
A második helyen végzett a cukorbetegek magyar válogatottja a bukaresti Európa-bajnokságon, miután a döntőben hosszabbításban 6–5-re kikapott Horvátországtól.

 

Egészen drámai csatában, hosszabbításban dőlt el a cukorbetegek futsal Európa-bajnokságának döntője Bukarestben.

Az első félidőben a Hevesi Tamás vezette magyar válogatott kétgólos vezetésre tett szert, ám a szünetig egyenlítettek a horvátok. A második félidő első részében tovább tartott a horvát lendület, és 4–2-vel már az ellenfélnél volt az előny.

Szerencsére a csapat összekapta magát, és Brondics Péter, valamint Nagy Roland találatával egyenlített. Bár a négy gólt szerző Marko Markovic 39. percben szerzett gólja után elúszni látszott a döntő, Brondics fél perc múlva ismét egyenlített, hosszabbításra mentve a döntőt.

A kétszer ötperces ráadásban sajnos a horvátok rúgták az egyetlen gólt, Luka Ivanovic révén. Ugyan a magyar válogatottnak ezután is megvoltak a lehetőségei az újabb egyenlítésre, ezek kimaradtak, így Horvátország szerezte meg az Európa-bajnoki címet, a sorozatban ötödször döntőző magyar válogatottnak pedig sorozatban negyedszer az ezüst jutott.

DIAEURO 2017
DÖNTŐ

Magyarország–Horvátország 5–6 (2–2, 5–5, 5–5) – hosszabbítás után
Magyarország: Tövisháti – Pinczés, Nagy R., Brondics, Jacsmanik. Csere: Földvári, Purguly, Czernai, Kanalas, Saláta. Kapitány: Hevesi Tamás
Gólszerző: Pinczés (2.), Saláta (9.), Brondics (28., 39.), Nagy R. (36.), ill. Markovic (14., 20., 25., 39.), Kocar (27.), Ivanovic (49.)

 

Legfrissebb hírek

Suscsák Máté és Vámosi Georgina lettek az év futsalosai

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:15

A magyar női futsalválogatott ötödik lett a horvátországi felkészülési tornán

Magyar válogatott
2026.06.21. 15:42

Távozik a Veszprém futsalcsapatának vezetőedzője

Labdarúgó NB I
2026.06.13. 15:14

Kiütötte a DEAC-ot az ötödik meccsen, a Veszprém a bronzérmes a futsal NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.06.12. 21:06

Simán nyert Nyíregyházán, története során először bajnok az Újpest a futsal NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.06.08. 21:37

Futsal NB I: nyert a Veszprém, ötödik mérkőzés dönt a bronzéremről

Labdarúgó NB I
2026.06.08. 20:07

Fordított az Újpest, megőrizte pályaelőnyét a Nyíregyházával szemben a futsal NB I döntőjében

Labdarúgó NB I
2026.06.04. 20:38

Futsal NB I: kiütéses sikerrel egyenlített a döntős párharcban a Nyíregyháza az Újpest ellen

Labdarúgó NB I
2026.06.01. 22:09
Ezek is érdekelhetik