Nemzetek Ligája: jelentősen növelik a pénzdíjazást

2018.10.11. 07:21
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) bejelentette, hogy már az idei szezontól kezdve növeli a Nemzetek Ligája összdíjazását.

Az új díjazási struktúra már ebben az idényben érvénybe lép: 50 százalékkal több szolidaritási hozzájárulást kapnak a Nemzetek Ligájában versenyző válogatottak. Az A-ligában szereplő csapatok 1.5 millió euró helyett 2.25 millió eurót kapnak, a B-ligában 1 millió euró helyett 1.5 millió eurót, a C-ben 750 ezer euró helyett 1.125 millió eurót, míg a D-ben 500 ezer euró helyett 750 ezer eurót.

A csoportgyőztesek bónuszát is ötven százalékkal növelte az UEFA, így ezek a válogatottak ligánként a szolidaritási hozzájárulással megegyező összeget kapnak csoportjuk megnyeréséért.

Az A-liga négy csoportgyőztese – amelyek szolidaritási hozzájárulását szintén megnövelte az UEFA – 2019 júniusában megküzd a Nemzetek Ligája-győzelemért. A sorozat nyertese 10.5 millió eurót kap.

Legfrissebb hírek

Az UEFA nem tervezi átvenni az ivószüneteket

Minden más foci
2026.06.21. 17:44

Az UEFA 10 millió euróra büntette az Olympique Marseille-t

Francia labdarúgás
2026.06.17. 19:47

„Tisztelettel, de határozottan elutasítjuk” – a vb újoncai bírálják az UEFA elnökét

Foci vb 2026
2026.06.15. 13:23

Továbbra sem vehetnek részt az európai kupákban az orosz labdarúgócsapatok

Minden más foci
2026.06.07. 11:38

Aleksander Ceferin köszönetet mondott Csányi Sándornak a sikeres BL-döntő-rendezésért

Bajnokok Ligája
2026.06.02. 19:37

Magyar Péter is ott volt a Bajnokok Ligája döntőjén – kép

Bajnokok Ligája
2026.05.30. 22:19

Az UEFA-nál Vitinha lett a budapesti BL-döntő legjobbja

Bajnokok Ligája
2026.05.30. 21:32

Az UEFA átalakítja a Nemzetek Ligáját és az Eb-, vb-selejtezők rendszerét is

Minden más foci
2026.05.20. 19:42
Ezek is érdekelhetik