FIFA: négy évre szóló eltiltást kapott a korábbi elnök
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) megvesztegetés miatt négyéves eltiltással sújtotta Manuel Dendét, aki korábban Sao Tomé és Príncipén volt a sportági szervezet (FSF) elnöke.
A FIFA pénteki közleménye szerint Dende 75 ezer svájci frank (21.4 millió forint) bírságot köteles fizetni, amiért kenőpénzt fogadott el Mohamed bin Hammam korábbi FIFA-elnökjelölttől, ugyanakkor nem adott tájékoztatást a megvesztegetés részleteiről.
A sportág korrupciós ügyeivel foglalkozó, 2009-ben megjelent könyv (The Ugly Game) szerint Dende 50 ezer dollár (14.3 millió forint) készpénzt kapott a szintén eltiltott katari sportvezetőtől. A szerzők úgy tudják: Dende eredetileg 232 ezer dollárt kért Bin Hammamtól a személyes bankszámlájára, hogy a hazájában pályákat építhessenek, ebből végül 50 ezret kapott meg.
Legfrissebb hírek

Az UEFA nem tervezi átvenni az ivószüneteket
Minden más foci
2026.06.21. 17:44

Így fest a konföderációk tabellája az első forduló után
Foci vb 2026
2026.06.18. 10:13

Újabb furcsa FIFA-szabály: a hosszú csók tilos!
Foci vb 2026
2026.06.18. 09:24

Megdőlt az egynapos nézőcsúcs a vb-n
Foci vb 2026
2026.06.17. 18:00
Ezek is érdekelhetik

