FIFA: pénzbírság a kínai himnuszt kifütyülő Hongkongnak
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) 15 ezer svájci frankos (4.6 millió forint) büntetést szabott ki hongkongi tagszervezetére, miután egy válogatott mérkőzésen a szurkolók kifütyülték a kínai himnuszt.
A szeptember 10-én Iránnal szemben 2–0-ra elvesztett hazai világbajnoki selejtező előtt a hongkongi nézők füttyszóval fogadták a himnuszt, és tüntetőleg hátat fordítottak a pályának.
A Kínához tartozó, de nagy fokú önállóságot élvező Hongkongban áprilisban kezdődött a tüntetéshullám, a demonstrálók eleinte a kiadatási törvény módosítása ellen tiltakoztak, majd a tömeges felvonulások demokratikus reformokat követelő, az erősödő pekingi befolyást elutasító és a kormányzó távozását követelő tiltakozásokká nőtték ki magukat. A tüntetések gyakran erőszakba torkollottak, komoly forgalmi fennakadásokat és súlyos gazdasági károkat okozva a metropolisznak.
Legfrissebb hírek

Az UEFA nem tervezi átvenni az ivószüneteket
Minden más foci
2026.06.21. 17:44

Így fest a konföderációk tabellája az első forduló után
Foci vb 2026
2026.06.18. 10:13

Újabb furcsa FIFA-szabály: a hosszú csók tilos!
Foci vb 2026
2026.06.18. 09:24

Megdőlt az egynapos nézőcsúcs a vb-n
Foci vb 2026
2026.06.17. 18:00
Ezek is érdekelhetik

