Románia: véget ért az FK Csíkszereda idénye

2020.05.13. 20:05
Csak a feljutásra esélyes és Liga 1-es licencet kérő hat klub folytatja a koronavírus-járvány miatt március elején félbeszakadt másodosztály küzdelmeit, döntötte el szerda délután a Román Labdarúgó-szövetség. A 17. helyen álló FK Csíkszereda számára így véget ért a szezon, ám mivel kiesők nem lesznek, a 23 mérkőzésén 22 pontot szerző székelyföldi együttes a következő idényben is a Liga 2-ben szerepelhet.

Az első hat helyen álló csapat pedig péntektől újrakezdheti az edzéseket, és júniusban – amint a kormány megengedi a sportversenyek újrakezdését – egykörös rájátszást vív. A csapatok eddigi pontszámát viszont megfelezik, így a toronymagasan vezető UTA előnye öt pontra olvadt. Az aradi csapat 25, a CS Mioveni és a Turris Oltul Turnu Magurele 20-20, a FC Arges, a Petrolul Ploiesti és a Rapid 19-19 ponttal kezdi majd el a playoffot.

Legfrissebb hírek

Románia: lemondott a Csíkszereda braziljáról a FCSB

Minden más foci
2026.06.19. 20:46

Tapasztalt kapust szerződtetett a Sepsi OSK

Minden más foci
2026.06.12. 17:16

Románia: egykori válogatott hátvédet igazolt a Sepsi

Minden más foci
2026.06.11. 17:04

Szabó István: Dolgozik bennem a bizonyítási vágy a Csíkszeredánál

Minden más foci
2026.06.04. 15:52

Socca: kikaptunk a románoktól, de folytatjuk az Eb-t

Magyar válogatott
2026.05.22. 20:45

Liga 2: a Sepsi nyerte a feljutásra álló csapatok rangadóját

Minden más foci
2026.05.02. 13:53

Románia: a súlyos sérülés után pályára érkező mentő elakadt az esőben, a játékosoknak kellett betolni – videó

Minden más foci
2026.05.01. 10:42

Nagyváradon szakadt meg a Sepsi OSK több mint féléves veretlensége

Minden más foci
2026.04.23. 18:45
Ezek is érdekelhetik