FIFA: idényenként akár három klubban is játszhatnak a labdarúgók
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) ideiglenes szabályváltoztatással lehetőséget teremtett arra, hogy a játékosok szezononként – az eddigi kettő helyett – akár három klubban is szerepelhessenek.
A szervezet a csütörtöki közleményében kiemelte: a módosítással az volt a cél, hogy a kifutó szerződésű futballisták az érvényben lévő szabály miatt ne váljanak munkanélkülivé. A megállapodások hagyományosan június végén járnak le, miközben a koronavírus-járvány miatt számos sorozat jóval tovább tart, az újrakezdések után a nyáron zajlanak majd a pótlások.
A FIFA hozzátette: engedélyezi a nemzeti szövetségeknek, hogy még az aktuális, de a világjárvány miatt felfüggesztett és így megcsúszott idény befejezése előtt megnyissák a 2020–2021-es nyári átigazolási piacot.
Legfrissebb hírek

Az UEFA nem tervezi átvenni az ivószüneteket
Minden más foci
2026.06.21. 17:44

Így fest a konföderációk tabellája az első forduló után
Foci vb 2026
2026.06.18. 10:13

Újabb furcsa FIFA-szabály: a hosszú csók tilos!
Foci vb 2026
2026.06.18. 09:24

Megdőlt az egynapos nézőcsúcs a vb-n
Foci vb 2026
2026.06.17. 18:00
Ezek is érdekelhetik

