Vb 2018: Oroszországban maradt kétezer külföldi szurkoló

2020.06.30. 16:31
null
Oroszországban maradt kétezer külföldi futballszurkoló a vb után (Fotó: AFP)
A rendvédelmi szervek szerint több mint kétezer külföldi, aki a 2018-as labdarúgó-világbajnokságra érkezett Oroszországba, még mindig nem hagyta el az országot.

 

„Az itt maradtak, akik 2018-ban vízum nélkül, szurkolói útlevéllel léptek be az országba, most valójában illegális bevándorlók” – idézte az Izvesztyija Jevgenyij Ivanov orosz külügyminiszter-helyettest.

A lap emlékeztetett egy tavaly áprilisi belügyminisztériumi állásfoglalásra, amely szerint a vb-re érkező külföldi állampolgárok nem tudnak menedékjogot szerezni orosz területen, mivel ilyen kéréssel érkezésüket követően azonnal a hatóságokhoz kellett volna fordulniuk.

Az Oroszországban rekedő szurkolók többsége Szenegálból és más afrikai országból utazott be.

Legfrissebb hírek

FIFA: az U15-ös vb-n térhetnének vissza az oroszok

Minden más foci
2026.06.25. 21:58

Lukács Norbert: Megérte kilépni a komfortzónámból

Kosárlabda
2026.06.12. 11:34

World Sailing: az orosz junior vitorlázók visszatérhetnek

Egyéb egyéni
2026.06.10. 13:06

Az IIHF szeptemberben ismét foglalkozik az orosz hokisok esetleges visszatérésével

Jégkorong
2026.06.09. 16:56

Továbbra sem vehetnek részt az európai kupákban az orosz labdarúgócsapatok

Minden más foci
2026.06.07. 11:38

A Nemzetközi Vívószövetség feloldotta az orosz sportolókra vonatkozó korlátozásokat

Egyéb egyéni
2026.06.03. 10:13

Ritmikus gimnasztika: az oroszok saját zászlójukat használhatják az Eb-n

Torna
2026.05.24. 14:01

Újra használhatják zászlójukat és himnuszukat az orosz tornászok

Torna
2026.05.18. 13:12
Ezek is érdekelhetik