DAC: az együttes felét érintette a koronavírus-fertőzés

2022.02.08. 15:21
null
A DAC vasárnap a második helyen álló Nagyszombat otthonában kezdi a tavaszi idényt (Fotó: Török Attila)
A szlovák első osztályú labdarúgó-bajnokság (Fortuna liga) folytatása előtt kellemetlen helyzetben van a DAC, mivel az elmúlt két hétben az együttes felét érintette a koronavírus-fertőzés.

 

Ahétvégén elmaradt aDAC másodosztályú Somorja elleni felkészülési mérkőzése. Afakócsapat elleni találkozó lett volna afőpróba aFortuna liga tavaszi idénye előtt. Már atörökországi összetartás alatt felütötte a fejét afertőzés, több játékos karanténba került, nem tudta elvégezni amunkát. ,,Annak ellenére sem tudtuk elkerülni a fertőzést, hogy minden előírást következetesen betartottunk. Négy futballistának és az orvosi stáb egyik tagjának Belekben kellett maradnia karanténban, de időközben már ők is hazatértek. Ez a tény a felkészülésünket is befolyásolta” – nyilatkozta a DAC honlapján a csapat vezetőedzője,Joao Janeiro.

Dunaszerdahelyen az összes játékos és az egész stáb teljesen be van oltva, sokan közülük már a harmadik vakcinával. „Tisztában vagyunk az omikron variáns fertőzésképességével, és azzal is, hogy a régiónk valószínűleg a leginkább fertőzött terület jelenleg egész Szlovákiában, ezért még szigorúbb szabályokat vezettünk be a klubban, amelyek messze túlmutatnak a Ligás Klubok Uniója és a helyi szervek meghozta, érvényben levő szabályozásokon. A felkészülés kezdete óta folyamatosan teszteljük a csapatot, Törökországban minden második-harmadik nap elvégeztük az antigéntesztet, a mérkőzések előtt pedig PCR-tesztet is abszolváltak a játékosok. A hazaérkezésünk óta miden egyes edzés előtt folytatjuk az antigéntesztelést. Ennek a felelősségteljes mentalitásnak köszönhetően újabb eseteket is kiszűrtünk, így sikerült megfékeznünk a betegség még nagyobb terjedését a keretben. A koronavírus viszont így is az együttes majdnem felét érintette az elmúlt nagyjából két hétben. Az említettek ellenére bízunk benne, hogy felkészülten várjuk a vasárnapi bajnoki rajtot” – mondta a dunaszerdahelyi honlapon a DAC sportigazgatója,Jan Van Daele.

A csallóközi csapat vasárnap a második helyen álló Nagyszombat otthonában kezdi a tavaszi idényt.

Legfrissebb hírek

Kikapott az ETO, DAC–Csíkszereda döntő lesz a Duna-kupán

Labdarúgó NB I
19 órája

Az angol másodosztályban folytathatja a 21 éves magyar középpályás – sajtóhír

Légiósok
2026.06.23. 10:09

DAC: több mint egy év után bejelentett sportigazgató és norvég balhátvéd érkezett – hivatalos

Minden más foci
2026.06.22. 16:23

Felkészülés: a Somorja nyerte a felvidéki rangadót

Minden más foci
2026.06.20. 18:04

A Como érvényesítette az opciót, Bősze Levente az olasz klubban marad

Légiósok
2026.06.16. 13:10

Robert Klauss a DAC új vezetőedzője – hivatalos

Minden más foci
2026.06.05. 21:32

NS-infó: Robert Klauss lesz a DAC edzője

Minden más foci
2026.06.04. 13:06

Távozik a vezetőedző a dunaszerdahelyi labdarúgócsapattól

Minden más foci
2026.06.03. 12:42
Ezek is érdekelhetik