Dibusz szerint nincs értelme számolgatni; világsztárok sora válthat ingyen

S. T. J.S. T. J.
2022.04.06. 23:19
A Nemzeti Sport csütörtöki számából ajánljuk.

A jelenlegi szabályozás szerint a futballistákkal fél évvel a szerződésük lejárta előtt vehetik fel a kapcsolatot a klubvezetők átigazolási ügyben, onnantól szabad a vásár, már a másik csapat elöljáróinak beleegyezése sem szükséges, hogy közvetlenül tárgyalhassanak a felek. Januárban el is kezdődött szerte Európában a „vadászszezon”. Egy éve a Lionel Messi-saga tartotta lázban a világot, most Címlapsztorinkban gyűjtöttük össze, kik azok a klasszis futballisták, akik ingyen léphetnek le, ami a mai árak és gazdasági viszonyok között persze óriási öröm a fogadó klubnak.

Interjút adott lapunknak Dibusz Dénes. A Ferencváros 31 esztendős, 20-szoros válogatott kapusa elmondta, noha már hét pont az előnyük a bajnoki tabellán, nincs értelme számolgatniuk. Egyfelől ugyanis nincs akkora előnyük, mint a korábbi években, másfelől őszintén be kell látniuk, hogy egyelőre nem tudnak kilencven percen keresztül ugyanolyan magas szinten futballozni. Előbb a saját teljesítményükön kellene javítaniuk Dibusz szerint, aztán két-három forduló múlva majd rá lehet nézni a tabellára, és esetleg akkor elkezdeni számolgatni.

Visszatért a pályára Tamás Márk – a Slask Wroclaw magyar védőjének szinte az egész őszt ki kellett hagynia sportsérve miatt, meg is műtötték, legutóbb pedig a térde sérült meg, de múlt hét pénteken már végigjátszotta a Lech Poznan elleni bajnokit. A lengyel élvonalbeli együttes 28 éves hátvédje nehéz helyzetbe sodródó gárdához csatlakozik, hiszen mindössze öt ponttal szereztek többet, mint a már kieső helyen álló Wisla Kraków. Tamás Márk szerint még hét bajnoki vár rájuk, de ezeknek úgy kell nekivágniuk, mint hét Bajnokok Ligája-döntőnek! A légiósnak június harmincadikán lejár a megállapodása a Slaskkal, s egyelőre nem hosszabbítottak.

Legfrissebb hírek

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
23 órája

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte; Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

E-újság
2026.06.26. 23:50

Jean-Marie Pfaff: Furcsállom, hogy negyven éve nem látjuk vb-n a magyar válogatottat; Fernando Fernández: A spanyoloknak a stílusuk a legveszélyesebb fegyverük

E-újság
2026.06.26. 00:11

A mexikói Pumasnál magyar edzők nevét áldják; az ETO megverte a Fradi ellenfelét

E-újság
2026.06.24. 23:55

Chema Rodríguez levonta a tanulságokat kapitánysága végén; Mexikóban már háromezer éve is labdával játszottak

E-újság
2026.06.23. 23:50

Messi és Messi!!!; Kenéz György: 70

E-újság
2026.06.23. 00:20

Lionel Messi: Amíg jól érzem magam, ott leszek a pályán; Kopasz Bálint: Ez a királyok viadala, a bajnok viselkedjen férfiként!

E-újság
2026.06.21. 23:59

Lamine Yamal még nem áll készen egy teljes mérkőzésre; Siklósi Gergely: Árnyékai vagyunk önmagunknak

E-újság
2026.06.20. 23:14
Ezek is érdekelhetik