Ajax: Edwin van der Sar távozik vezérigazgatói posztjáról

2023.05.30. 12:15
null
Van der Sar lemondott (Fotó: english.ajax.nl)
Edwin van der Sar, az Ajax vezérigazgatója távozik a posztjáról – olvasható az amszterdami klub közleményében.

 

Edwin van der Sar önszántából távozik az Ajaxtól, mert úgy érzi, pihenőre van most szüksége, és más dolgokkal szeretne foglalkozni, valamint most nem szívesen hozna meg nagy döntéseket a klub jövőjével kapcsolatban. Az 52 éves legendás kapus köszönetet mondott a klubnak a fantasztikus évekért.

A csapat egykori játékosa 2012 óta volt a klub vezetőségének tagja. Marketingigazgatóként kezdte, s 2016 novemberében lett vezérigazgató. Szerződése 2025 nyaráig szólt, ezt bontották most fel.

Az Ajax nem zárt sikeres idényt. A holland bajnokságban csak a harmadik lett, így nem lesz ott a Bajnokok Ligájában, az Európa-ligában próbálhat szerencsét, ráadásul a hazai kupában sem tudott győzni, a döntőben a PSV-vel szemben maradt alul. Van der Sart az elmúlt időszakban sok kritika érte, sokan őt okolták Marc Overmars sportigazgató távozásáért, valamint Erik Ten Hag vezetőedző elvesztéséért is – teszi hozzá cikkében az Origo.

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

A holland drukkerek már vonulnak, Sneijder és Van der Sar a buli kellős közepén...

Foci vb 2026
2026.06.20. 16:30

Európai stílusával a hollandokat is meglepné a japán válogatott

Foci vb 2026
2026.06.14. 16:23

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40
Ezek is érdekelhetik