A DAC az európai kupaszereplésért meccsel

D. T.D. T.
2025.05.23. 08:13
null
Csinger Márk úgy érzi, hogy a Zólyombrézó ellen sikeres lesz a Dunaszerdahely (Fotó: Imago Images)
A Konferencialiga-rájátszás döntőjében a DAC a Zólyombrézót fogadja, amelynek a bajnokságban elszenvedett vereségért is visszavágna.

Utolsó találkozójára készül az 2024–2025-ös idényben a DAC, amely a dunaszerdahelyi Mol Arénában pénteken a Zólyombrézót fogadja. Nagy a tét: a győztes csapat indulhat a Konferencialiga 2025–2026-os kiírásának selejtezőjében. A kuparészvételért kiírt rájátszás elődöntőjében a DAC 2–1-re legyőzte a Nagymihályt, míg a Zólyombrézó kisebb meglepetésre tizenegyesrúgásokkal nyert Kassán.

„Együtt néztük a csapattal kedd éjszaka a Kassa mérkőzését, és úgy voltunk vele, hogy nekünk mindegy, melyik csapat jut tovább, de az fontos, hogy pénteki ellenfelünknek plusz harminc percet kellett játszania – mondta a Nemzeti Sportnak Csinger Márk, a DAC középhátvédje. – Nagyon nehéz volt a tavaszi idény, és kevés hiányzott, hogy a harmadik helyen zárjunk, de így is sorozatban nyolcadszor léphetünk ki az európai kupaporondra.”

A Zólyombrézó kellemetlen, agresszív futballt játszik. Ugyan tavasszal nem szerepelt jól (két győzelem, hét döntetlen, öt vereség), a klub történetében először juthat a Konferencialigába. Köszönhető ez annak is, hogy a Niké Liga utolsó fordulójában az volt az érdeke, hogy vereséget szenvedjen Nagyszombatban. Ezt „el is érte” a vasgyári klub, amelynek kezdőjében nagy többségében fiatal, tapasztalatlan játékosok léptek pályára. Egyébként a Zólyombrézó a DAC egyetlen tavaszi ellenfele, amely le tudta győzni, és amely pontot tudott szerezni a Mol Arénában.

„Ez újabb motiváció, szeretnénk sport­emberhez méltón visszavágni a Zólyom­brézónak, de ehhez maximális koncentrációra lesz szükség, nem inoghatunk meg, és ha ez történik, akkor hazai pályán győzhetünk” – mondta még Csinger Márk. 

A BioTechUSA partnerségi együttműködésre lépett a DAC-cal, ezzel az FC Barcelona után a szlovák élvonalban szereplő csallóközi csapat lett a második olyan nemzetközi futballklub, amellyel ilyen jellegű megállapodást kötött a kizárólag magyar tulajdonban lévő vállalat. Az együttműködés keretében a táplálékkiegészítőket gyártó cég a terméktámogatáson kívül szakértői konzultációval és sporttáplálkozással kapcsolatos edukációs tevékenységgel segíti a dunaszerdahelyi együttest. Jan Van Daele, a DAC ügyvezető igazgatója a következőket mondta a megállapodásról: „A modern futballban a részletek döntik el a mérkőzéseket, ilyen a játékosok táplálkozása és regenerációja is. Az együttműködésünk célja, hogy futballistáink minden téren professzionális támogatást kapjanak, és így még magasabb szinten teljesítsenek.”
Táplálkozás, regeneráció: a DAC a Barcelona nyomába lépett

SZLOVÁK NIKÉ LIGA
RÁJÁTSZÁS, DÖNTŐ
18.00: DAC 1904–Zólyombrézó – élőben az NSO-n!

 

Legfrissebb hírek

Az angol másodosztályban folytathatja a 21 éves magyar középpályás – sajtóhír

Légiósok
2026.06.23. 10:09

DAC: több mint egy év után bejelentett sportigazgató és norvég balhátvéd érkezett – hivatalos

Minden más foci
2026.06.22. 16:23

Felkészülés: a Somorja nyerte a felvidéki rangadót

Minden más foci
2026.06.20. 18:04

A Como érvényesítette az opciót, Bősze Levente az olasz klubban marad

Légiósok
2026.06.16. 13:10

Robert Klauss a DAC új vezetőedzője – hivatalos

Minden más foci
2026.06.05. 21:32

NS-infó: Robert Klauss lesz a DAC edzője

Minden más foci
2026.06.04. 13:06

Távozik a vezetőedző a dunaszerdahelyi labdarúgócsapattól

Minden más foci
2026.06.03. 12:42

Vladimír Weiss a jövőben is szívesen játszana Dunaszerdahelyen

Minden más foci
2026.06.02. 14:16
Ezek is érdekelhetik