Tíz évre eltiltott az MLSZ egy 14 éves labdarúgót

V. J.V. J.
2026.01.31. 13:39
null
Illusztráció: Getty Images
Az MLSZ Heves vármegyei Fegyelmi Bizottsága 10 évre szóló eltiltást szabott ki egy 14 éves labdarúgóra – írja a Heol.

A Heves vármegyei hírportál beszámolója szerint január 24-én, a gyöngyösi Vályi Nagy Károly Tornacsarnokban rendezett Gyöngyöstarjáni RE–Domoszló SK U15-ös megyei futsalbajnoki 22. percében a játékvezető kiállította a domoszlói csapat kapusát, Sidló Sándor Balázst. A piros lap felmutatását követően a 14 éves játékos „részt vett a nézők között kialakult konfliktusos helyzetben, melynek során súlyos, erőszakos cselekményeket követett el”. A mérkőzés ezután már csak néhány percre folytatódott, majd 2–4-es állásnál idő előtt véget ért, s 3–0-s gólkülönbséggel a gyöngyöstarjániaknak ítélték a győzelmet.

A történtek következményeként az MLSZ Heves vármegyei Fegyelmi Bizottsága tíz évre, 2036. január 24-ig eltiltotta minden labdarúgással kapcsolatos tevékenységtől. Klubját egy szurkolójának a mérkőzés rendjét megzavaró rendbontó cselekménye miatt 50 ezer forintra megbüntették.

Sidló nagypályás és a futsal szakágban is játszott a domoszlóiaknál. A jelenlegi idény során 20 mérkőzésen 7 sárga lapot kapott, most pedig „kiérdemelte” első – és jó ideig utolsó – pirosát is. A korábbi években egyetlen lapot sem mutattak fel neki.

 

Legfrissebb hírek

Doppingolás miatt hét évre eltiltották a félmaraton korábbi világcsúcstartóját

Atlétika
Tegnap, 19:46

Suscsák Máté és Vámosi Georgina lettek az év futsalosai

Labdarúgó NB I
Tegnap, 14:15

Vb 2026: ötmeccses eltiltást kapott a horrorsérülést okozó katari

Foci vb 2026
2026.06.24. 20:42

Doppingvétség miatt négy évre eltiltották a 2023-as női wimbledoni bajnokot

Tenisz
2026.06.22. 16:33

A magyar női futsalválogatott ötödik lett a horvátországi felkészülési tornán

Magyar válogatott
2026.06.21. 15:42

Már aligha játszik a vb-n a taslit adó dél-afrikai játékos

Foci vb 2026
2026.06.17. 20:35

Távozik a Veszprém futsalcsapatának vezetőedzője

Labdarúgó NB I
2026.06.13. 15:14

Kiütötte a DEAC-ot az ötödik meccsen, a Veszprém a bronzérmes a futsal NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.06.12. 21:06
Ezek is érdekelhetik