Bundesliga: a Dortmund súlyos pénzbüntetést kapott

2021.02.22. 19:22
null
Megbüntették a Borussia Dortmundot (Fotó: AFP)
A koronavírus-járvány miatti óvintézkedések és szabályok megsértése miatt 75 ezer eurós (27 millió forintos) pénzbírsággal sújtotta a Borussia Dortmundot a Német Labdarúgóliga (DFL).

 

A dortmundiak szombat este 4–0-ra győztek az ősi rivális, sereghajtó Schalke otthonában, és amikor visszatértek Gelsenkirchenből, az edzőközpont előtt szurkolók tucatjai várták őket. A játékosok egy része a buszon arcmaszk nélkül ünnepelt, és telefonjával rögzítette a fogadtatást.

A klub bejelentette, hogy elfogadja a 75 ezer eurós bírságot, és emlékeztetett, hogy vasárnap reggel már elnézést kért néhány játékosa, illetve az ünneplő szurkolók viselkedéséért. A DFL közleménye szerint nem kérdés, hogy a „Revierderby” mindig különleges mérkőzés, viszont minden klub felelős a szabályok betartásáért és annak ellenőrzéséért.

A Borussia Dortmund ügyvezető igazgatója, Hans-Joachim Watzke védelmébe vette a futballistákat és a drukkereket, ugyanakkor elismerte, hogy hibáztak.

„Képzeljék csak el, hogy a csapat a diadal után hazatér, a szurkolók ünnepelnek, a játékosaink pedig viaszbábuként ülnek a buszon arckifejezések és gesztusok nélkül. Persze, a szabályokat mindannyiunknak be kell tartanunk” – mondta a 61 éves sportvezető.

(MTI)

Legfrissebb hírek

A Real Madrid vinné Schlotterbecket, de bekavart az ügybe a játékos vb-n összeszedett sérülése

Spanyol labdarúgás
2026.06.23. 18:26

Az UEFA 10 millió euróra büntette az Olympique Marseille-t

Francia labdarúgás
2026.06.17. 19:47

Menesztették Gulácsiék vezetőedzőjét – hivatalos

Német labdarúgás
2026.06.17. 18:32

Xabi Alonso után újra spanyol edzője lesz a Leverkusennek – hivatalos

Német labdarúgás
2026.06.04. 13:42

Európai kézilabdaligák: több légiósunk is bajnoki ezüstérmes lett

Kézilabda
2026.05.31. 22:32

A visszatérő Adi Hütter az Eintracht Frankfurt új vezetőedzője

Német labdarúgás
2026.05.31. 13:26

A Wolfsburg a játékvezető felelősségét is felvetette a kiesés után

Német labdarúgás
2026.05.26. 09:34

A Paderborn nyerte meg az osztályozót, a Wolfsburg 29 év után újra 2. Bundesliga-csapat lesz

Német labdarúgás
2026.05.25. 23:05
Ezek is érdekelhetik