Madár: útban hazafelé

2005.07.08. 20:47
Címkék
Miután a múlt szombat óta a "fél ország" orvosi vagy pszichológusi szakképesítéssel rendelkezik, néhányan pedig a kriminalisztikában is járatosak lettek, a Boxutcában tegnap megtartott sajtótájékoztató főszereplői elöljáróban gyorsan leszögezték: Erdei Zsolt mérkőzése nem az elrontott doppingolás, nem a Mehdi Sahnoune-tábor gaz mérgezése, de még csak nem is az ellenféltől való félelem miatt maradt el, hanem sokkal prózaibb okból: az eddig is tudott gyomorrontás miatt, amelynek megállapításához különösebb hókuszpókusz akkor sem kellett, mint ahogyan annak felismeréséhez sem, hogy ez Madárt érintette a legrosszabbul.
Erdei Zsolt most szabadságra megy, úgyhogy hetek telnek még el, míg ismét edzôteremben láthatjuk ôt(Fotó: Czagány Balázs)
Erdei Zsolt most szabadságra megy, úgyhogy hetek telnek még el, míg ismét edzôteremben láthatjuk ôt(Fotó: Czagány Balázs)
Erdei Zsolt most szabadságra megy, úgyhogy hetek telnek még el, míg ismét edzôteremben láthatjuk ôt(Fotó: Czagány Balázs)
Erdei Zsolt most szabadságra megy, úgyhogy hetek telnek még el, míg ismét edzôteremben láthatjuk ôt(Fotó: Czagány Balázs)
Erdei Zsolt most szabadságra megy, úgyhogy hetek telnek még el, míg ismét edzôteremben láthatjuk ôt(Fotó: Czagány Balázs)
Erdei Zsolt most szabadságra megy, úgyhogy hetek telnek még el, míg ismét edzôteremben láthatjuk ôt(Fotó: Czagány Balázs)

"Még a gála másnapján felhívtam Peter Hanrathsot, az Universum gazdasági igazgatóját, és elnézést kértem tőle a történtekért - mondta a WBO félnehézsúlyú világbajnoka. - Megértő volt és türelmes, helyeselte, hogy olyan állapotban nem álltam ki. Az edzőmmel, Fritz Sdunekkel csütörtökön beszélgettem, elsősorban már a hogyan továbbról. Sokat ő sem tud, de úgy véli, inkább októberben bokszolok, mint szeptemberben."

Elsősorban természetesen már a jövő izgatta a résztvevőket, és most már legalább körvonalazódik a folytatás. Ami, amint azt megszokhattuk, elsősorban a pénztől és a televízió szándékától függ. "Az biztos, hogy két hónapig nincs Universum-gála, a következőknek pedig megvan a programjuk - reagált erre Dámosy Zsolt, Erdei menedzsere. - Persze fel lehetne értékelni bármelyik rendezvényt, be lehetne tenni Zsolt meccsét valamelyik programba, de ez inkább pénzkérdés, mert a televízió aligha változtat a már megkötött szerződésein. Inkább az tűnik valószínűnek, hogy keresünk egy időpontot, amely mindenkinek megfelel."

Ennek alapján kevésbé valószínű, hogy a kárba veszett munka miatt kissé bánatos ("Most lett volna a csúcs, most tört volna ki a láva, ez nyomaszt, ennek le kell csillapodnia. A lelki nyomás még rajtam van, de majd megbirkózom vele.") Madárral többször is kapcsolatba hozott szeptember tizedikei gála, illetve karlsruhei helyszín "befut" - bár világbajnokunknak ez sem lenne ellenére -, az október elsejei, hamburgi eseményre még kisebb a sansz, inkább egy október második felében (meg nem erősített hírek szerint 22-én) esedékes találkozóra jók a kilátások. Az álmok netovábbjaként (vagy ez már a realitás?) Magyarországon, Erdei mellett természetesen Balzsay Károly főszereplésével, valószínűsíthetően az eddigi hazai rendezvényekben abszolút partner RTL Klub támogatásával. Már csak azért is tűnik megfelelőnek az október, mert Madár saját bevallása szerint tíz hetet szeretne készülni az összecsapásra, márpedig júliusban szabadságra megy, augusztus elejétől szeptember 10-ig tíz hetet pedig csak naptárreformmal lehetne besűríteni…

Az ellenfél személye szintén kérdéses, mert bár Michel Acaries, Sahnoune promotere garanciákat (és szeptember tizedikét) emleget, Kovács István, a WBO alelnöke megerősítette, mivel nem kötelező címvédésről volt szó, bárki jöhet, akivel sikerül az Universumnak megállapodnia, feltéve, ha az eredeti szerződésben nem volt biztosíték egy újabb mérkőzésre. Ugyanakkor Kokó arra is felhívta a figyelmet, hogy lassan ismét szerződést kell kötni a hivatalos kihívóval, hiszen hamarosan letelik az előírt kilenc hónap (legutóbb februárban, Hugo Hernán Garay ellen bokszolt hivatalos kihívóval Erdei), amelyen belül meg kell állapodni a szervezet által kijelölt riválissal. Ôt vagy a WBO októberi kongreszszusán nevezik meg, vagy pedig a világranglista első helyezettjének adják meg a jogot. Utóbbi esetén máris kezdődhetnek a tárgyalások Glencoffe Johnsonnal, a világ egyik legjobb félnehézsúlyú bunyósával, tekintve, hogy ő az éllovas.
Az pedig már tényleg az álmok birodalma lenne. ---- K ---- A
Legfrissebb hírek

Megérkezett Zalaegerszegre az új vezetőedző, Filipe Celikkaya – NS-infó

Labdarúgó NB I
3 perce

Vb 2026: kifogásolják a gyep minőségét a döntő helyszínén

Foci vb 2026
11 perce

A Nemzeti Sport volt a legolvasottabb a sportmédiában a múlt héten is

Egyéb egyéni
14 perce

Vampeta szerint Raphinhának komoly anyagi és családi gondjai vannak

Foci vb 2026
30 perce

Raphinhának komoly anyagi és családi gondjai vannak – állítja 2002 világbajnoka

Foci vb 2026
37 perce

A Real sztárja is kikerülhet a francia kezdőből – Deschamps három helyen változtathat

Foci vb 2026
42 perce

NB I: Paks–Fradi, Vasas–ETO és Kisvárda–Honvéd az 1. fordulóban – sorsolt az MLSZ

Labdarúgó NB I
1 órája

Kosárlabda: legyőzte a spanyolokat az U20-as női válogatott idegenben

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik