A negyvenéves Hopkins huszonegyedikre elveszítette

2005.07.17. 12:07
Címkék
A Las Vegasban megrendezett profi ökölvívó-gálán a negyvenéves Bernard Hopkins négy világbajnoki övet veszített el egyetlen este alatt. Az amerikai bunyós nem a játékteremben és kaszinóban játszotta el becsületét és eddigi munkásságának kézzel fogható tárgyi érdemeit, hanem munkahelyén, a ringben.
Taylor a találkozó elején elhúzott, a címvédő Hopkins későn hajrázott (fotó: Reuters)
Taylor a találkozó elején elhúzott, a címvédő Hopkins későn hajrázott (fotó: Reuters)
Taylor a találkozó elején elhúzott, a címvédő Hopkins későn hajrázott (fotó: Reuters)
Taylor a találkozó elején elhúzott, a címvédő Hopkins későn hajrázott (fotó: Reuters)
Taylor a találkozó elején elhúzott, a címvédő Hopkins későn hajrázott (fotó: Reuters)
Taylor a találkozó elején elhúzott, a címvédő Hopkins későn hajrázott (fotó: Reuters)

Megvan az új király! (fotó: Reuters)
Megvan az új király! (fotó: Reuters)
Megvan az új király! (fotó: Reuters)
Ellenfele, a szintén amerikai Jermain Taylor ugyanis a címmérkőzésén pontozásos győzelmet aratott esélyesebb, ám jóval, tizennégy évvel idősebb ellenfele ellen.

A WBC (Boksz Világtanács), a WBA (Boksz Világszövetség), az IBF (Nemzetközi Bokszföderáció) és a WBO (Boksz Világszervezet) világbajnoki övei így Taylorhoz kerültek.

Hopkins gyengén, visszafogottan kezdett és csak a párharc vége felé vette át az irányítást, de ez már kevésnek bizonyult és túl későn is volt.

Taylor a négy övvel, majdhogynem gombócból is sok (fotó: Reuters)
Taylor a négy övvel, majdhogynem gombócból is sok (fotó: Reuters)
Taylor a négy övvel, majdhogynem gombócból is sok (fotó: Reuters)
Két pontozónál - 115-113-ra - Taylor, míg egynél - 116-114-re - a címvédő nyert.

Hopkins némiképpen értetlenül állt a bírói döntés előtt, hiszen szerinte már a mérkőzés felétől egyértelműen az ő akarata érvényesült.

Hopkins profi pályafutása során negyvenhat mérkőzésen lépett kötelek közé, egy döntetlen és három vereség mellett a további találkozókat kivétel nélkül megnyerte.

Legutóbb tizenkét éve kapott ki, Roy Jones juniortól…

Világbajnoki övét huszonegyedik címmérkőzésén veszítette el.

A középsúly új királya a sydneyi olimpián még az amatőrök között bronzérmet szerző Taylor mind a huszonnégy profi mérkőzését megnyerte.


Oscar Larios (jobbra) megvédte övét (fotó: Reuters)
Oscar Larios (jobbra) megvédte övét (fotó: Reuters)
Oscar Larios (jobbra) megvédte övét (fotó: Reuters)
A két bunyós kötött szerződés tartalmazza a kötelező visszavágó megrendezését, de mivel Hopkins fél év múlva készül visszavonulni, erre igen kevés idejük marad.

A gála felvezető programjába beiktatott nagylégsúlyú mérkőzésen az északír Wayne McCullough ellen megvédte WBC-övét a mexikói Oscar Larios.
Legfrissebb hírek

Megható üzenetet hagytak az öltözőben az irániak a belgák elleni meccs után

Foci vb 2026
10 perce

Afrikai-ázsiai párharc a vb-n maradásért

Foci vb 2026
23 perce

Fucsovics Márton visszalépett a mallorcai tenisztornától

Tenisz
38 perce

Vb 2026: ételfutártól rendeltek az elégedetlenkedő szenegáliak; gond volt a kapitány szerződésével is

Foci vb 2026
43 perce

A címvédő argentin válogatott kapitánya az ivószünetet bírálja

Foci vb 2026
47 perce

Wimbledon: Piros Zsombor nyert a selejtezőben

Tenisz
49 perce

NS-infó: távozik a Nafta magyar sikeredzője, Bozsik József

Minden más foci
1 órája

Erling Haalandtól várják a gólokat, de ez nem meglepő

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik