Erdei a németeknél bokszol

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
2005.08.26. 22:08
Címkék
Erdei Zsolt október 22-én a németországi Halle an der Saaléban próbálja negyedszer megvédeni a WBO félnehézsúlyú világbajnoki övét.
Erdei (jobbra) és Sahnoune július helyett októberben csaphat össze, igaz, nem Hamburgban, hanem Halle an der Saaléban (Fotó: Czagány Balázs)
Erdei (jobbra) és Sahnoune július helyett októberben csaphat össze, igaz, nem Hamburgban, hanem Halle an der Saaléban (Fotó: Czagány Balázs)
Erdei (jobbra) és Sahnoune július helyett októberben csaphat össze, igaz, nem Hamburgban, hanem Halle an der Saaléban (Fotó: Czagány Balázs)
Erdei (jobbra) és Sahnoune július helyett októberben csaphat össze, igaz, nem Hamburgban, hanem Halle an der Saaléban (Fotó: Czagány Balázs)
Erdei (jobbra) és Sahnoune július helyett októberben csaphat össze, igaz, nem Hamburgban, hanem Halle an der Saaléban (Fotó: Czagány Balázs)
Erdei (jobbra) és Sahnoune július helyett októberben csaphat össze, igaz, nem Hamburgban, hanem Halle an der Saaléban (Fotó: Czagány Balázs)

Azután, hogy korábban Budapest, Debrecen, illetve Dortmund, Düsseldorf és Bréma is felvetődött, végül a Lipcséhez közel fekvő Halle an der Saaléban védheti meg negyedik alkalommal a WBO (Bokszvilágszövetség) félnehézsúlyú világbajnoki övét Erdei Zsolt (22-0, 13 K. O.-T. K. O.). A gálát az eredeti terveknek megfelelően október 22-én rendezik, Madár minden bizonnyal a francia Mehdi Sahnoune (31-1, 27) ellen húz kesztyűt. Nekik az eredeti tervek szerint július 2-án, Hamburgban kellett volna találkozniuk, de akkor Erdei a mérlegelést követően megbetegedett, és kénytelen volt lemondani a találkozót.

Az Universum Box-Promotion döntése azt jelenti, hogy az idén megszakad egy 1999 óta tartó sorozat, és az istálló nem rendez gálát hazánkban, Madárnak pedig a mostani lesz az első olyan teljes profi éve, amelyben csak külföldön bokszolt.

"Sajnálom, hogy nem jött össze a hazai gála, sokkal jobb lenne, ha az idén otthon is létrejöhetett volna egy mérkőzésem - mondta lapunknak Madár. - Túlságosan azonban nem bánkódhatok, nekem az a legfontosabb, hogy legyen még egy találkozóm ebben az évben, és azt megnyerjem. Jövőre pedig bepótoljuk, ami most elmaradt."

Erdei egyébként már lassan két hete folyamatosan tréningezik, és saját bevallása szerint jó úton halad. "Még csak az elején járunk a munkának, de úgy hiszem, nincs gond, minden sínen van. Jól érzem magam a bőrömben, futok, erősítek, egyelőre ez a napi penzum. Többet nem is nagyon szeretnék még dolgozni, nem akarom túlzásba vinni, nehogy idő előtt kiégjek. Ez még csak az alapozó időszak, a nagyja még előttem áll" - fogalmazott világbajnokunk. ---- B ---- &
Legfrissebb hírek

Lionel Scaloni csak egy helyen változtatott az argentin kezdőn, az osztrákoknál több csere is volt

Foci vb 2026
1 perce

Távozott az NB II-be feljutó Nagykanizsa vezetőedzője

Labdarúgó NB II
10 perce

Szalah a szurkolókkal ünnepelte meg Új-Zéland legyőzését

Foci vb 2026
16 perce

Giovanni Malago lett az FIGC új elnöke

Olasz labdarúgás
24 perce

Így közvetítették az előző játéknap góljait a gólszerző országok kommentátorai

Foci vb 2026
43 perce

Vágódeszkát és faasztalokat is készít – Toon Raemaekers-interjú

Képes Sport
1 órája

Így ünnepelték az Uruguay elleni döntetlent a Zöld-foki-szigeteken

Foci vb 2026
1 órája

Az Újpest bejelentette Szappanos Péter szerződtetését

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik