Ökölvívó-vb: egy győzelem és egy vereség a nyitónapon

2005.11.13. 12:04
Címkék
Vasárnap a selejtezőkkel megkezdődtek a küzdelmek a kínai Mianjangban megrendezésre kerülő ökölvívó világbajnokságon. Az első nap két magyar volt érdekelt a ringben, s mérlegünk eddig 50 százalékos.

Az 54 kg-os súlycsoportban szereplő Bedák Zsolt győzelemmel kezdett a brazil Alex Oliveira Santos ellen, míg az 57 kg-os Varga Miklós technikai KO-vereséget szenvedett a mongol Sodgereltől, miután már a harmadik menetben meg lett közöttük a 20 pontos különbség.

Ma még három ökölvívónk lép a kötelek közé: 64 kg-ban a világ- és Európa-bajnoki bronzérmes Káté Gyula a hazaiak versenyzőjével, Csen Dong Zsuval mérkőzik majd, a 69 kg-os Szili Istvánra az argentin Diego Chavez, míg a 75 kg-os Nagy Andrásra az angolai Norberto Dionisio Rocha Castro vár majd. A többi versenyzőnk már a legjobb 32 között van.

Ökölvívó-vb, Mianjang, selejtező
54 kg: Bedák Zsolt-Santos (brazil) 36-20
57 kg: Sodgerel (mongol)-Varga Miklós technikai KO a 3. menetben (30-10)


Az NSO ajánlja:

Dicsőségtabló, 2008

Világversenyek, 2007
Legfrissebb hírek

Hamarosan visszatérhetnek a játékosok a pályára

Foci vb 2026
8 perce

Újabb villámcsapás Philadelphiában, egyelőre nem folytatódhat a mérkőzés

Foci vb 2026
31 perce

Lő-e gólt Szenegál ellen is Erling Haaland? – íme, a kezdők!

Foci vb 2026
34 perce

Lassan szállingóznak vissza a nézők a lelátóra

Foci vb 2026
49 perce

A Skorpió utcai fiúk – Malonyai Péter publicisztikája

Foci vb 2026
1 órája

Egyiptomi varázslat – Smahulya Ádám jegyzete

Foci vb 2026
1 órája

Keddi sportműsor: Portugália–Üzbegisztán, Anglia–Ghána, Panama–Horvátország a vb-n

Birkózás
1 órája

Vihar miatt félbeszakadt a franciák meccse

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik