Ökölvívás, női ob: Kovács gyors, Csík könnyű aranya

2005.11.27. 18:22
Címkék
A Sárospatakon megrendezett női ökölvívó országos-bajnokságon az esélyesek, a válogatott tagjai begyűjtötték papírforma aranyérmüket, így például világbajnokunk, Kovács Mária sem talált legyőzőre.
A 86 kg-ban versenyző Kovács a döntőben már az első menetben véget vetett a küzdelemnek az újpesti Takács Éva ellen.

Érdekesség, hogy 48 kg-ban Csík Mónika ellenfél és így mérkőzés nélkül lett magyar bajnok, míg a válogatottak közül egyedüli kakukktojásként a vb-n is szerepelt Pécsiné Lázár Melinda már az elődöntőben kikapott a tizenhét éves, később a 63 kg-ban aranyérmet nyerő Nagy Tímeától.

Az országos bajnokságon ötvenhét versenyző indult, huszonhét klub(!) képviseletében. Nyolc egyesület versenyzői nyertek aranyérmet.
2005, OB, NŐK, BAJNOKOK:
46 kg Szalkai Edina Hódmezővásárhely
48 kg Csík Mónika NYVSC
50 kg Vlajk Alexandra DVSC
52 kg Páldy Éva ÚTE
54 kg Nagy Katalin Zugló
57 kg Szuknai Zsuzsa PVSK
60 kg Szabó Beáta DVSC
63 kg Nagy Tímea NYVSC
66 kg Szabó Teréz Sárospatak
70 kg Csejtei Csilla Haladás
75 kg Ducza Anita NYVSC
80 kg Kurczin Brigitta ÚTE
86 kg Kovács Mária PVSK
+86 kg Kispál Mónika ÚTE
Legfrissebb hírek

Folytatódik a Norvégia–Szenegál találkozó

Foci vb 2026
17 perce

Félidőben Norvégia egy góllal vezet Szenegál ellen

Foci vb 2026
33 perce

Tánc az esőben – képeken a philadelphiai viharszünet

Foci vb 2026
35 perce

Mbappé ismét duplázott és beérte Klosét – Franciaország közel 4 órás meccsen verte simán Irakot

Foci vb 2026
36 perce

Franciaország 3–0-ra verte Irakot

Foci vb 2026
38 perce

Folytatódott a Franciaország–Irak találkozó

Foci vb 2026
1 órája

Elkezdődött a Norvégia–Szenegál mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Tíz perc múlva folytatódik a Franciaország–Irak mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik