Ugrás az ismeretlenbe

2005.12.07. 03:00
Címkék
Szombaton Győrben tartja évzáró gáláját a Felix-Promotion. A rendezvény programjában "csak" egy vb-címmérkőzés szerepel, Csábi Bettina (250, 10 K. O.T. K. O.) próbálja megőrizni a WIBF-GBU harmatsúlyú koronáját.
Csábi Bettina elôtt eddig még rendre fejet hajtottak az ellenfelek
Csábi Bettina elôtt eddig még rendre fejet hajtottak az ellenfelek
Czeglédi Zsolt
Csábi Bettina elôtt eddig még rendre fejet hajtottak az ellenfelek
Csábi Bettina elôtt eddig még rendre fejet hajtottak az ellenfelek
Csábi Bettina elôtt eddig még rendre fejet hajtottak az ellenfelek
Czeglédi Zsolt
Csábi Bettina elôtt eddig még rendre fejet hajtottak az ellenfelek

– Az idén sorozatban a harmadik világbajnoki címmeccse következik, mondhatjuk, hogy kemény menetelés ér véget Győrben?
– Feltétlenül, hiszen különösen a legutóbbi két mérkőzésem, az Okszana Vasziljeva és a Fatuma Zariuka elleni összecsapásom volt nagyon rázós – mondta Csábi Bettina. – A francia lányt, Nadia Hockmit egyelőre nem ismerem, mindössze egy felvételünk van róla, azon is csak négy menetet bokszolt. Majd szombaton meglátjuk, ő hogyan illeszkedik a sorba.

– Annyi bizonyosnak tűnik, hogy rutintalan, eddig csupán hat mérkőzése volt, övért pedig még nem bokszolt.
– De állítólag folyamatosan Németországban edzőtáborozik. Márpedig ha ez igaz, akkor legalább két héten keresztül minden áldott nap minimum tíz menetet kesztyűzik, ami sokat nyomhat a latban.
– Nem zavaró a források szűkössége?
– Engem nem zavar, de azt tudni kell, hogy a női bokszban még nem olyan egyszerű mindenkiről megfelelő videót szerezni. Ez a menedzseri munka egyik igazi nehézsége.

– Hockmi ellen viszont talán könnyebb lesz gyors győzelmet aratnia, amire azért régen volt példa a karrierjében. Legutóbb 2004 szeptemberében…
– Ez igaz, de ha megnézi, hogy azóta csak olyan riválisokkal találkoztam, akik világ-, Európa- vagy Afrika-bajnokok voltak, mindjárt árnyaltabb a kép. Ellenük azért nem olyan egyszerű kiütéssel nyerni. De most azon leszek, hogy gyorsan befejezzem a találkozót.
– Gondolom, akkor maximálisan elégedett lenne az esztendővel.

– Egyelőre feltétlenül, de ez a találkozó még tényleg hiányzik. Annak nagyon örülök, hogy a szeptemberi, Zariuka elleni meccsemet megnyertem, azt hiszem, eddig az volt a legnehezebb összecsapásom. Eddig az első, a Galina Koleva Ivanova elleni címmeccsemet tartottam a legnehezebbnek, de a legutóbbi azt is felümúlta. Vetélytársamnak nagyon jó szeme volt, jól látta a távolságot, az ütőereje sem volt kicsi, és ugyanolyan harcmodorban bokszolt, mint én. Lehet, hogy szemre nem volt látványos a találkozó, de taktikailag borzasztóan kemény volt. Kétszer is úgy megütöttem, hogy a harmadiktól lement volna, de előtte már ellépett, ő meg a nyolcadikban fogott meg egyszer majdnem. Remélem, most nem kell annyit idegeskedniük a szurkolóknak…
Legfrissebb hírek

Folytatódik a Norvégia–Szenegál találkozó

Foci vb 2026
5 perce

Félidőben Norvégia egy góllal vezet Szenegál ellen

Foci vb 2026
21 perce

Tánc az esőben – képeken a philadelphiai viharszünet

Foci vb 2026
23 perce

Mbappé ismét duplázott és beérte Klosét – Franciaország közel 4 órás meccsen verte simán Irakot

Foci vb 2026
24 perce

Franciaország 3–0-ra verte Irakot

Foci vb 2026
26 perce

Folytatódott a Franciaország–Irak találkozó

Foci vb 2026
1 órája

Elkezdődött a Norvégia–Szenegál mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Tíz perc múlva folytatódik a Franciaország–Irak mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik