Ökölvívás: De La Hoya nem vághat vissza, Mayweather befejezte

2008.06.07. 12:09
Címkék
Floyd Mayweather ismét bejelentette visszavonulását, így a jelek szerint nem lesz visszavágó szeptemberben Oscar De la Hoya ellen.
A 31 éves klasszis tavaly májusban szerezte meg a Boksz Világtanács (WBC) váltósúlyú övét De La Hoya pontozásos legyőzésével, ezután decemberben technikai KO-val verte a brit Ricky Hattont, és azonnal vissza is vonult. Később azonban a 20 millió dolláros fellépti díj hatására meggondolta magát, és közölte: még egyszer kiáll De La Hoya ellen szeptember 20-án."Nehéz szívvel tudatom mindenkivel, hogy végérvényesen abbahagyom a bokszot. Gyerekkorom óta nem csinálok mást, de az elmúlt időben már nem találtam élvezetet benne" – jelentette be az Atlantában olimpiai bronzérmes Mayweather, aki öt különböző súlycsoportban is vb-címig tudott jutni, s mind a 39 profi mérkőzését győztesen zárta, 25 KO-val. Kérdéses, hogy valóban véglegesnek tekinthető-e Mayweather visszavonulása, hiszen már többször is úgy nyilatkozott a súlycsoportoktól független rangsorban vezető klasszis, hogy szögre akasztja a kesztyűt, végül mégis folytatta.
Legfrissebb hírek

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
1 perce

Balaton-átúszás: különleges intézkedések az alacsony vízállás miatt

Egyéb egyéni
6 perce

Csapatot vált a kétszeres MotoGP-bajnok

Egyéb autó-motor
12 perce

Két magyar edző írta a klub történelmét – a mexikói Pumas különleges otthonában jártunk

Foci vb 2026
16 perce

Matthäus szerint Sanét jogosan kritizálják a szurkolók

Foci vb 2026
31 perce

Az amerikaiak kapusa, Matt Freese próbálja magasra tenni a lécet

Foci vb 2026
41 perce

Megsérült a szenegáliak első számú kapusa

Foci vb 2026
49 perce

FTC: egy belső megbeszélés sokkolta a férficsapatot

Kézilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik