Ökölvívás: Szellő bravúrosan nyert, Kalucza búcsúzott

2008.06.18. 01:03
Címkék
A 81 kg-ban szereplő Szellő Imre bravúros győzelemmel kezdte meg szereplését a varsói Európai Uniós ökölvívó bajnokságon, ahol a horvátok világbajnoki bronzérmesét, Mario Sivoliát győzte le és bejutott az elődöntőbe.
Az olimpiai induló, s a négy közé jutásával már biztosan érmes Szellő teljesítményéről Balzsay Károly szövetségi kapitány az MTI-nek elmondta, hogy a magyar öklöző nagyszerűen bokszolt nevesebb riválisa ellen és végül öt ponttal győzött. A félnehézsúlyú Szellő csütörtökön vívja elődöntőjét.Nem sikerült ilyen jól Kalucza Norbert szereplése: a debreceniek szintén pekingi induló öklözője ezúttal eredeti súlycsoportjánál eggyel feljebb, 54 kg-ban indult, ám a lengyel Mateusz Maziktól sima, 19-7-es vereséget szenvedett.Kaluczához hasonlóan az 57 kg-os Vető Gábor, a 69 kg-ban szereplő Sipos Tamás és a 75 kg-ban érdekelt Harcsa Norbert is kikapott.Csütörtökön az esti programban lép majd szorítóba Káté Gyula (64 kg), szintén a négy közé jutásért.
Legfrissebb hírek

Elefántcsontpart a 2. helyért lép pályára, Ecuador a 3. helyben bízhat – beharangozó, E-csoport

Foci vb 2026
15 perce

A Real Madrid vezeti a klubok góllövőlistáját

Foci vb 2026
16 perce

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
24 perce

Ezzel a kerettel készül az Újpest Ausztriában

Labdarúgó NB I
25 perce

Neymar a visszatéréséről beszélt

Foci vb 2026
32 perce

Ötvenkilenc évesen is folytatja a játékot a japán futball legendája

Minden más foci
32 perce

Szakadék szélén a dél-amerikaiak, a németek a hibátlan csoportkört, az afrikaiak a 2. helyet célozhatják meg

Foci vb 2026
35 perce

Kovács Róbert: Már nincs biztos győzelem

Vízilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik