Ökölvívás: négy magyar jutott döntőbe az EU-bajnokságon

2008.06.19. 23:36
Címkék
Az öt elődöntős magyar közül négy bejutott a fináléba a varsói európai uniós ökölvívó-bajnokságon.
A világbajnoki ezüstérmes Bedák Pál (48 kg) lengyel öklözőt vert meg, mégpedig 21-8-ra. Balzsay Károly szövetségi kapitány az MTI-nek azt mondta, szépen felépítette a meccset, nagyon jól bokszolt. Varga Miklós (60) francia bokszolón jutott túl 16-13-as pontozással, Káté Gyula (64) egy törököt győzött le, a harmadik menetben döntő fölénnyel, a mindössze 19 éves Bernáth István (+91) pedig ugyancsak török ellenfelet gyűrt le, 13-5-ös pontozással. A magyarok közül egyedül Szellő Imre (81) kapott ki csütörtökön, egy angollal szemben maradt alul minimális különbséggel, 12-11-re, bár Balzsay szerint jobb volt, mint riválisa. Pénteken szünnap lesz, a döntőket szombaton rendezik. A legnevesebb ellenfél Kátéra vár, ő a 60 kg-ban világbajnok angol Frankie Gavinnel bokszol majd.
Legfrissebb hírek

Elefántcsontpart a 2. helyért lép pályára, Ecuador a 3. helyben bízhat – beharangozó, E-csoport

Foci vb 2026
15 perce

A Real Madrid vezeti a klubok góllövőlistáját

Foci vb 2026
16 perce

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
24 perce

Ezzel a kerettel készül az Újpest Ausztriában

Labdarúgó NB I
25 perce

Neymar a visszatéréséről beszélt

Foci vb 2026
32 perce

Ötvenkilenc évesen is folytatja a játékot a japán futball legendája

Minden más foci
32 perce

Szakadék szélén a dél-amerikaiak, a németek a hibátlan csoportkört, az afrikaiak a 2. helyet célozhatják meg

Foci vb 2026
35 perce

Kovács Róbert: Már nincs biztos győzelem

Vízilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik