Ökölvívás: Balzsay nem lesz kapitány, ha nem nyerünk két érmet

2008.11.05. 13:27
Címkék
Két érmet remél versenyzőitől a csütörtökön kezdődő liverpooli ökölvívó Európa-bajnokságon idősebb Balzsay Károly. A magyar válogatott szövetségi kapitánya a dobogós helyek elmaradása esetén biztosan nem folytatja a szakmai munkát a nemzeti csapat élén.
„Már csak azért is várok két dobogós helyet, mert eldöntöttem, hogy csakis valamilyen minimálisan eredmény elérése esetén adom be pályázatomat a most kiírt kapitányi posztra – nyilatkozta az MTI-nek az elutazás előtt a szakvezető, akinek december 31-én jár le a megbízatása. – Ha rosszul szereplünk, nincs értelme újra kandidálnom, míg legalább két éremmel már biztosan gondolkodóba ejteném a pályázat elbírálóit.” A Magyar Ökölvívó-szövetség (MÖSZ) elnöksége szerdai ülésén írta ki a pályázatot. December 15-ig lehet leadni a pályamunkákat, s azokat december 31-ig bírálják el. Az új kapitányt a 2012-es londoni olimpia végéig nevezik majd ki, ám 2010 végén eredményesség hiján a MÖSZ felbonthatja a szerződést. A szövetségi kapitányi poszt nem főállású munkakör lesz, díjazása későbbi megállapodás kérdése. A kontinenstorna előtt egy hónapig Tatán készült a válogatott, amelyből a múlt héten kidőlt a pekingi olimpia és a tavalyi chicagói világbajnokság egyetlen pontszerzője, Szellő Imre. A Pekingben hatodik félnehézsúlyú (81 kg) versenyző betegsége ellenére Balzsay képesnek tartja a csapatot a cél elérésére. „Jó állapotban vannak a fiúk, a Vasas versenyzői, például Bacskai Balázs (69 kg) vagy Darmos József (91 kg) már az edzőtábor elején remek erőben voltak, de igazából senkivel sincs gond. Káté Gyula (64 kg) is jobb formában van, mint Peking előtt és az olimpián volt – mondta a szakember. – Éppen Gyuszi az egyik legnagyobb esélyes a kiemelkedő eredményre, rá is férne egy kis siker. Hasonlókat mondhatok Szili Istvánról (75 kg), akitől a tavasszal mindkét kvalifikációs versenyen győztes meccseket vettek el. Egyébként is rá jár a rúd, a korábbi nagy versenyeken még az ág is húzta.” A válogatott szerdán reggel utazott el Angliába, csütörtökön a sorsolás után kezdődnek meg a küzdelmek. A döntőkre jövő szombaton kerül sor.

A magyar csapat

48 kg: Ungvári István
51: Szalai Gergely
54: Kalucza Norbert
57: Mihály János
60: Varga Miklós
64: Káté Gyula
69: Bacskai Balázs
75: Szili István
81: Amin Kadri
91: Darmos József plusz
91+: Bernáth István

A magyar csapat

48 kg: Ungvári István
51: Szalai Gergely
54: Kalucza Norbert
57: Mihály János
60: Varga Miklós
64: Káté Gyula
69: Bacskai Balázs
75: Szili István
81: Amin Kadri
91: Darmos József plusz
91+: Bernáth István
Legfrissebb hírek

Koeman bízott a jó kezdésben, de talált hibákat is a holland játékban

Foci vb 2026
12 perce

Már a csoportkörben megdőlt a nézőcsúcs: több, mint 3.5 millió szurkoló a világbajnokságon

Foci vb 2026
14 perce

Már most vb-rekord az öngólok száma

Foci vb 2026
20 perce

Szöglet után szerzett vezetést Egyesült Államok, de Güler révén megvan a törökök első vb-gólja is – videó

Foci vb 2026
21 perce

Statisztikák: a hollandok csatára Kiss Lászlóhoz csatlakozott; már most öngólrekordnál járunk

Foci vb 2026
27 perce

Indul a Törökország–Egyesült Államok és a Paraguay–Ausztrália mérkőzés

Foci vb 2026
37 perce

Vb 2026: Törökország–Egyesült Államok 2–1

Foci vb 2026
51 perce

Vb 2026: Paraguay–Ausztrália 0–0

Foci vb 2026
51 perce
Ezek is érdekelhetik