Profi ökölvívás: Bedák Zsolt a WBO kontinensbajnoka

2009.03.08. 00:24
Címkék
Maximális menetszám, maximális siker – így lehetne jellemezni a Bedák testvérek szombati, drezdai estéjét.
Ez kétségkívül az idősebb fivér, Zsolt (13–0, 3) esetében a nagyobb dolog, hiszen az ő meccse 12 felvonásra volt tervezve a spanyol-kolumbiai Franklin Teran (27–3, 21) ellen, holott korábban tíznél többet egyszer sem töltött a ringben. Most a WBO frissiben kreált övéért, a kispehelysúlyú Európa-bajnoki koronáért lépett ringbe, egyszer padlóztatta is kolumbiai riválisát (egy balhorog volt a „tettes”), majd egyhangú pontozással megnyerte élete első címmérkőzését.Az öcs, a légsúlyú Pál (3–0, 2) Kemal Plavcit (3–26, 1) űzte négyszer három percen keresztül, és bár korábbi két találkozójával ellentétben (illetve fivére 2007-es budapesti produkciójával szemben) nem tudta idő előtt megadásra kényszeríteni a szervet, hibátlan mérlege nem forgott veszélyben.
Legfrissebb hírek

Horvátország vezet Ghána ellen

Foci vb 2026
3 perce

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
14 perce

A másik Lionel – Simon Zoltán publicisztikája

Foci vb 2026
30 perce

Zöld-foki ragyogás – Somogyi Zsolt jegyzete

Foci vb 2026
34 perce

Elkezdődött a Panama–Anglia és a Horvátország–Ghána mérkőzés

Foci vb 2026
40 perce

Vb 2026: Horvátország–Ghána 1–0

Foci vb 2026
52 perce

Vb 2026: Panama–Anglia 0–0

Foci vb 2026
52 perce

NB I: Szlovéniában folytatja az Újpest grúz védője – hivatalos

Labdarúgó NB I
52 perce
Ezek is érdekelhetik