Ökölvívó-vb: Szellő kikapott, négyből kettő a mai mérleg

MONCZ ATTILAMONCZ ATTILA
2009.09.04. 22:07
Címkék
Négyből két magyar zárta győzelemmel a pénteki napot a milánói világbajnokságon, miután Varga Miklós után Szellő Imre is kikapott, így csak Kalucza Norbert és Káté Gyula lépett tovább.

A félnehézsúlyú (81 kg) mezőnyhöz képest meglehetősen szokatlan harcmodorban bokszolt Kim Dong Ho: a dél-koreai túlságosan lazán, már-már táncolva próbált bokszolni, és folyamatos bunyó helyett inkább egyeket ütött.

A stílusának azonban Szellő Imre sehogyan sem találta az ellenszerét, és erre csaknem ráment a mérkőzés. Az első menet után eggyel, a második után kettővel vezetett Kim Dong Ho, akit azért most a háttér (a nemzetközi szövetség vezérkara ázsiai) is segített.

Jellemző módon a második felvonásban Szellő megrendítette a dél-koreait, akire számoltak is - az ütésért viszont Kim Dong Ho kapott pontot. A harmadik felvonás jobbára csapkodásból állt, amiből „vastagon" a dél-koreai jött ki jobban, ráadásul Szellőt mélyütés miatt intették, majd számoltak is rá, így nem kerülhette el a 13:7-es pontozásos vereséget.

Legfrissebb hírek

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
9 perce

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
26 perce

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
34 perce

Videó: elképesztő hangulatban, összekapaszkodva ugrálva hagyták el a stadiont az argentinok

Foci vb 2026
50 perce

Rafik Belgalinál ifjabb algériai csak az ország első vb-meccsén szerzett gólt

Foci vb 2026
1 órája

Videó: hol van Ronaldo? – kérdezik az éneklő kolumbiai szurkolók

Foci vb 2026
1 órája

Videó: Messi, Kane, algériai–osztrák dráma – a csoportkör utolsó napjának 19 gólja egy helyen

Foci vb 2026
1 órája

Arnautovic és Kalajdzic is bekerült a rekordok könyvébe

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik