
Kuhta Vlagyiszlava megszerezte a magyar küldöttség első győzelmét (Fotó: Magyar Ökölvívó Szakszövetség/Facebook)
A nők 60 kilogrammos súlycsoportjában szereplő Kuhta Vlagyiszlava és a 75 kilogrammban induló Nakota Veronmika is nyert hétfőn az ökölvívók utolsó, bangkoki olimpiai kvalifikációs versenyén, ezzel mindketten bejutottak a nyolcaddöntőbe.
A kazah származású bokszoló a nyitókörben a román Loredana Marin ellen lépett ringbe, akit – a magyar szövetség közösségi oldala szerint – magabiztos teljesítménnyel, egyhangú pontozással győzött le. Ebben a súlycsoportban három kvótát osztanak.
Nakota Veronika a 75 kilogrammos kategóriában az első fordulóban a svéd Love Holgersson ellen lépett ringbe, s remek produkcióval pontozásos győzelmet aratott.
Kuhtát és Nakotát megelőzően pénteken Veres Roland (57 kg), szombaton pedig Bernáth Attila (51 kg) volt érdekelt a viadalon, egyaránt vereséggel hagyták el a ringet, így elveszítették esélyüket az olimpiai szereplésre.
Legfrissebb hírek

Uszik lemond az öveiről, de még nem vonul vissza
Ökölvívás
2026.06.26. 20:11

Népsport: Sugar Ray Leonardnak az élete volt a bunyó
Népsport
2026.05.17. 13:00

Kuhta Vladiszlava világkupadöntős!
Ökölvívás
2026.04.25. 23:03

Ifjabb Papp László: Édesapámról csak jót lehet elmondani
Ökölvívás
2026.03.25. 20:40

Itt van velünk! – N. Pál József publicisztikája
Ökölvívás
2026.03.25. 06:46
Ezek is érdekelhetik


