Wesley Sneijder egyáltalán nem tart a Romától

2010.03.30. 17:52
null
Wesley Sneijder szerint az Inter jó úton halad az újabb bajnoki cím felé (Fotó: Action Images)
Wesley Sneijder szerint csak a sérülések és az eltiltások tartóztathatják fel csapatát, az Internazionalét az olasz labdarúgó-bajnokság aranyérme felé vezető úton. A holland középpályás elárulta: nagyon jól érzi magát Milánóban, és rendkívül nagyra tartja José Mourinhót, akinek aprólékos munkája a sikerek egyik fő forrása.

„Csak az esetleges sérülések és eltiltások foszthatják meg az Intert az újabb scudettótól. Ha nem sújt minket sok efféle csapás, mi leszünk a bajnokok!" – jelentette ki magabiztosan Wesley Sneijder, a listavezető Inter holland középpályása, közvetve nem létezőnek nyilvánítva a csapata mögött csupán egy ponttal lemaradó Roma felől leselkedő veszélyt.

SZAVAZÁS

Melyik csapat nyeri meg a Serie A 2009-2010-es idényét?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Sneijder sommás megállapításának időzítése nem véletlen. A holland középpályás rendkívül dühös volt a Romától elszenvedett szombati vereség (1–2) után, mert ludasnak érezte benne a játékvezetőt – akinek ténykedése nyomán négy társára is eltiltás vár a Bologna elleni hétvégi bajnokin.

A holland játékos nem titkolta: a bajnoki cím közelségét nagy részben José Mourinho vezetőedző érdemének tartja.

„Mourinhóval dolgozni különleges élmény. Hihetetlenül profi edző, aki szereti a játékosait, és mindegyikükkel megbeszél mindent a legapróbb részletekig. Az általa vezetett Inter minden kétséget kizáróan Európa hat legjobb futballklubja közé tartozik" – jelentette ki Sneijder, majd szólt arról is, egyáltalán nem bánta meg, hogy a nyáron a fekete-kékekhez igazolt a Real Madridtól.

„Szeretek itt élni, tele vannak az utcák éttermekkel és üzletekkel, a tetejébe a milánóiak rendkívül kedves emberek – mondta a játékos. – Ami a futballt illeti, jó formában érzem magam, azt gondolom, alkalmazkodtam az olasz stílushoz. Ami persze nem jelenti azt, hogy ne lenne mindig lehetőség a továbbfejlődésre."

Mint arról beszámoltunk, hétfőn Massimo Moratti, a fekete-kékek elnöke óvatosabban fogalmazott; szerinte még a Milan is megalapozottan pályázik a scudettóra, hiszen hét fordulóval a zárás előtt mindössze három pont a hátránya.

xml_url=http://tudositas.nso.hu/tablebox.php?t=lab,sa,2009/31,,f&xml|
nso_dms_cikkbe
nso_dms_cikkbe
mceBlockPasteEnd

 

Legfrissebb hírek

Giovanni Malago lett az FIGC új elnöke

Olasz labdarúgás
2026.06.22. 17:31

A holland drukkerek már vonulnak, Sneijder és Van der Sar a buli kellős közepén...

Foci vb 2026
2026.06.20. 16:30

Az Inter meghosszabbította Chivu szerződését – hivatalos

Olasz labdarúgás
2026.06.18. 20:57

Domenico Tedesco lett a Bologna vezetőedzője

Olasz labdarúgás
2026.06.02. 16:48

Allegri a Milan-kudarcról: Csalódott és dühös vagyok

Olasz labdarúgás
2026.05.25. 10:19

Száztízezer kilométer egyetlen klubért, avagy a magyar, aki nélkül idén nem kezdődött Inter-meccs

Olasz labdarúgás
2026.05.25. 09:53

Serie A: az Interé a legjobb játékos és az év edzője is

Olasz labdarúgás
2026.05.22. 19:00

Az örömfoci elmaradt, az Inter csak ikszelt otthon a Veronával

Olasz labdarúgás
2026.05.17. 17:04
Ezek is érdekelhetik