Serie A: 43 milliárd forintra csökkentek az ügynöki jutalékok

MTI MTIMTI MTI
2018.04.16. 22:21
Harminc százalékkal csökkentek a játékosügynöki jutalékok az olasz labdarúgó-bajnokságban.

Az olasz szövetség hétfőn tette közzé a menedzseri prémiumok részletes kimutatását, amely szerint a húsz klub – az egy évvel korábbi 193 millió euróval (60 milliárd forint) szemben – összesen 138 millió eurót (43 milliárd forint) költött 2017-ben.

A lista élén a bajnok Juventus áll 42 millió euróval (13 milliárd forint), a második pedig a Bajnokok Ligája-elődöntős AS Roma 23 millióval (7 milliárd forint). Az AC Milan tavaly nyáron alaposan átalakította a keretét, ennek ellenére csupán a harmadik legtöbb pénzt fizette a játékosok átigazolásánál közreműködő ügynököknek (21 millió euró).

Az Internazionale ilyen jellegű kiadásai jelentősen csökkentek, hiszen az egy évvel korábbi 23.4 millió euró után tavaly csak 3.2 milliót költött.

A mezőnyben egyedül az újonc SPAL nem lépte át az egymilliós határt, a ferrarai klub ugyanis 98 750 eurót fordított a menedzserek prémiumára.

A klubokon kívül a játékosok is tekintélyes összeget fizettek képviselőiknek, összesen 10.5 millió eurót.
A Premier League-ben tavaly február 1. és idén január 31. között rekordszintre emelkedtek az ügynöki jutalékok, az angol szövetség (FA) április elején közzétett adatai szerint a klubok 211 millió fontot (75 milliárd forint) fordítottak erre a célra.


A lista élén a bajnok Juventus áll 42 millió euróval (13 milliárd forint), a második pedig a Bajnokok Ligája-elődöntős AS Roma 23 millióval (7 milliárd forint). Az AC Milan tavaly nyáron alaposan átalakította a keretét, ennek ellenére csupán a harmadik legtöbb pénzt fizette a játékosok átigazolásánál közreműködő ügynököknek (21 millió euró).

Az Internazionale ilyen jellegű kiadásai jelentősen csökkentek, hiszen az egy évvel korábbi 23.4 millió euró után tavaly csak 3.2 milliót költött.

A mezőnyben egyedül az újonc SPAL nem lépte át az egymilliós határt, a ferrarai klub ugyanis 98 750 eurót fordított a menedzserek prémiumára.

A klubokon kívül a játékosok is tekintélyes összeget fizettek képviselőiknek, összesen 10.5 millió eurót.
A Premier League-ben tavaly február 1. és idén január 31. között rekordszintre emelkedtek az ügynöki jutalékok, az angol szövetség (FA) április elején közzétett adatai szerint a klubok 211 millió fontot (75 milliárd forint) fordítottak erre a célra.

Legfrissebb hírek

Az Inter meghosszabbította Chivu szerződését – hivatalos

Olasz labdarúgás
2026.06.18. 20:57

Glasner nemet mondott a Feyenoordnak, tovább tárgyal a Milannal

Olasz labdarúgás
2026.06.09. 11:50

Luka Modric a világbajnokság után visszavonul – sajtóhír

Olasz labdarúgás
2026.06.05. 10:00

Már nem Maurizio Sarri a Lazio edzője

Olasz labdarúgás
2026.05.27. 18:07

Allegri a Milan-kudarcról: Csalódott és dühös vagyok

Olasz labdarúgás
2026.05.25. 10:19

Száztízezer kilométer egyetlen klubért, avagy a magyar, aki nélkül idén nem kezdődött Inter-meccs

Olasz labdarúgás
2026.05.25. 09:53

Dráma a San Siróban, kikapott és lemaradt a Bajnokok Ligájáról a Milan

Olasz labdarúgás
2026.05.24. 23:07

Balhé a Torino–Juventus meccs előtt, egyórás késéssel kezdődött a torinói derbi

Olasz labdarúgás
2026.05.24. 21:20
Ezek is érdekelhetik