Olaszország: labdarúgó Eb-t rendeznének 2028-ban vagy 2032-ben

Az olasz szövetség (FIGC) elnöke, Gabriele Gravina kifejtette: a hat év múlva esedékes tornát illetően döntő fontosságú lesz, amikor márciusban tájékoztatják elképzeléseikről az európai szervezet (UEFA) végrehajtó bizottságát, a terveik pedig az azután következő viadalra is érvényben maradnak. Olaszország eredetileg a 2028-as Eb vagy a 2030-as világbajnokság megrendezését tervezte, de Gravina hozzátette, hogy egy kisebb projekt vonzóbb számukra, egyben lehetőséget teremt néhány stadion aktuálissá váló felújítására.
„Nagyra értékelnénk, ha a két lehetőség közül az egyiket megkapnánk. Komolyan vesszük, mert nagyon vágyunk az infrastruktúránk korszerűsítésére, például Firenzében, Cagliariban, Bolognában és Bariban" – hangsúlyozta a sportvezető.
Olaszország egyedüli rendezőként legutóbb az 1990-es vb-nek adott otthont, stadionjaik közül néhányat azóta sem újítottak fel.
A 2028-as Eb-re eddig Nagy-Britannia és Írország közösen, továbbá Törökország, valamint Románia, Görögország, Bulgária és Szerbia együttesen jelezte hivatalosan is rendezési szándékát, több országban pedig még egyeztetnek róla.

Giovanni Malago lett az FIGC új elnöke

Domenico Tedesco lett a Bologna vezetőedzője






