Párizs 2024: a kvalifikációs versenyen elért helyezésnél jobbat remél Oláh Barbara

2024.07.26. 13:37
Oláh Barbara a harmadik ötkarikás eseményén vesz részt (Fotó: Török Attila)
A törökországi kvalifikációs versenyen elért 23. helyezésnél jobbra számít a párizsi olimpián a gyalogló Oláh Barbara, aki augusztus 7-én indul Venyercsány Bencével a maratoni gyalogló váltóban.

A pénteki sajtótájékoztatón elhangzott, hogy Oláh, a Békéscsabai Atlétikai Klub versenyzője szinte az utolsó pillanatban kvalifikálta magát Párizsba, miután tavasszal térdsérüléssel bajlódott, március 25-én műteni is kellett.

Oláh Barbara a harmadik ötkarikás eseményén vesz részt. 2016-ban Rio de Janeiróban 20 kilométeres gyaloglásban az 58., a 2021-es tokiói játékokon szintén ebben a számban a 46. helyen ért célba. Párizsban egy új versenyszámban, a maratoni vegyes váltóban indul a Budapesti Honvéd gyaloglójával, Venyercsán Bencével.

A számról szólva a sportoló elmondta, időben hosszabb ez a verseny, mint a korábbi 20 kilométeres gyaloglás volt; 10 kilométer után lesz egy kis pihenőidő, de utána újra kell melegíteni. A kétszer 10 kilométert viszont gyorsabb tempóban kell gyalogolni, mint amihez korábban hozzászokott.

Hozzátette, a felkészülést is úgy végezték edzőjével – aki a magánéletben a férje –, Oláh Tamás korábbi atlétával, hogy délelőtt hosszabb, délután gyorsabb tempójú gyaloglást végeztek, de a két edzés között csak 40 perces szünet volt.

Oláh Tamás elmondta, a térdsérülés miatt „tele volt hullámvölgyekkel” a felkészülési időszak. Arra a kérdésre, hogy milyen eredményre számít, úgy fogalmazott: tempóban két közel azonosan legyalogolt távot vár, a titkos vágya pedig az, hogy az első húsz között végezzen a váltó.

A sportoló köszöntése mellett a békéscsabai Csabagyöngye Kulturális Központban (CSAKK) megnyílt egy, az olimpia végéig látható kiállítás Mozgásban a divat – ezt viselték a csabaiak címmel. Ezen 11 békéscsabai kötődésű olimpiai résztvevő 16 formaruháját, cipőjét, táskáját állították ki; és fotókon bemutatják azt az 57 sportolót, edzőt és felkészítőt, akik 1908 és 2021 között békéscsabai kötődésűekként vettek részt az olimpiákon. Közülük tizen személyesen is jelen voltak a rendezvényen.

A megnyitón elhangzott, 1972-ben Münchenben Petrovszki Mihály cselgáncsozó volt az első, aki a békéscsabai egyesület színeiben részt vett az ötkarikás játékokon. Azóta az 1980-as, moszkvait kivéve mindig volt csabai egyesületből versenyző az olimpiákon és az eddigi 32 nyári olimpia közül mindössze öt olyan akadt, amelyen nem volt békéscsabai kötődésű sportoló.

Szarvas Péter, Békéscsaba polgármestere a rendezvényen elmondta, az önkormányzat mindig sokat áldoz a sportolók számára a megfelelő feltételek biztosítására. Reményét fejezte ki, hogy az 1896 óta nem változó olimpiai eszme 2024-ben is képes összekötni legalább a játékok idejére a nemzeteket, és hogy a magyar sportolók 15-20 érmet szereznek Párizsban.

Oláh Barbara éppen a pénteken (ma) ünnepli 31. születésnapját. A békéscsabai gyalogló két nappal a váltóverseny előtt, augusztus 5-én utazik ki a francia fővárosba.
 

 

Legfrissebb hírek

Két sajtburger világcsúcs előtt – több mint ígéret Ja’Kobe Tharp

Képes Sport
14 órája

A hőség miatt a rendőrség a párizsi Gyémánt-liga-verseny törlését kéri

Atlétika
15 órája

Újabb olimpiai érmesek és világbajnokok érkeznek a Gyulai Memorialra

Atlétika
2026.06.25. 13:08

A rúdugró Böndör Márton idénye idő előtt befejeződött

Atlétika
2026.06.24. 19:23

Atlétika: Klekner Hanga második lett Aachenben

Atlétika
2026.06.23. 19:39

Gyulai Miklós lemond az atlétikai szövetség elnöki posztjáról

Atlétika
2026.06.23. 14:18

Tóth Anna bronzérmes 100 gáton Koppenhágában

Atlétika
2026.06.22. 21:24

Visszatért és újra lebukott doppinggal a pekingi olimpia gyaloglóbajnoka

Atlétika
2026.06.22. 16:10
Ezek is érdekelhetik