Párizs 2024: Szilágyi kiesett, Gémesi megverte a világbajnokot

Az első fordulóban búcsúzott a címvédő (Fotó:MTI/Illyés Tibor)
Szatmári András veresége után Szilágyi Áron és Gémesi Csanád is pástra lépett Párizsban, kard egyéniben.
Az előző három olimpiát egyéniben megnyerő Szilágyi Áron rémálomszerűen kezdett a kanadai Fares Arfa ellen, aki 6:0-ra is vezetett. Ezután valamelyest magára talált Szilágyi, de igazán nem tudta szorossá tenni az asszót és 15:8-ra kikapott. Háromszoros olimpiai bajnokunk Peking után először szenvedett vereséget kard egyéniben és rögtön az első fordulóban búcsúzott.
Gémesi Csanád viszont remek vívással, 15:10-re megverte az amerikai világbajnokot, Eli Dershwitzet, így férfi kardozóink közül egyedüliként bejutott a legjobb 16 közé.
PÁRIZS 2024
FÉRFI KARD EGYÉNI
A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
Szilágyi Áron–Fares Arfa (kanadai) 8:15
Gémesi Csanád–Eli Dershwitz (amerikai) 15:10
Szatmári András–Boladé Apithy (francia) 13:15
Legfrissebb hírek

Aranyérmes a férfi kardcsapat az Európa-bajnokságon!
Egyéb egyéni
2026.06.20. 21:42

Vívó Eb: négy között a férfi kardcsapat
Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:02

Szatmári András bronzérmes a vívó Eb-n
Egyéb egyéni
2026.06.17. 20:49

Vívó Eb: Szatmári András már érmes Antonyban
Egyéb egyéni
2026.06.17. 19:24

Szatmári András az Eb előtt: Képesek vagyunk nyerni!
Egyéb egyéni
2026.06.13. 08:13
Ezek is érdekelhetik



